• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

KAPKARANLIK YOL kazaya davetiye çıkarıyor

KAPKARANLIK YOL kazaya davetiye çıkarıyor

6.10.2017 23:42 , Güncelleme Tarihi: 6.10.2017 23:42

Çanakkale Havalimanı'na gitmek isteyen vatandaşların kullandığı yol yeterli aydınlatılmadığı için sürücülere zor anlar yaşatıyor.
Barbaros Mahallesi Sülün Sokak'tan her akşam geçen yüzlerce araç aydınlatma lambalarının yetersiz ışık vermesinden dolayı tedirgin araç kullanıyor. Havalimanına yakın bir bölgede bulunan yolun karanlık olmasına tepki gösteren vatandaşlar, "Aydınlatma lambaları yolu yeteri kadar aydınlatamıyor. Bu yüzden araba kullanırken zorlanıyoruz. Havalimanına gitmek isteyenler bu yolu tercih ediyor. Sıklıkla kullanılan yola bir an önce önlem alınmalı. Yetkilileri göreve davet ediyoruz" dedi. Türkiye'nin en önemli öğrenci şehirlerinin başında gelen Çanakkale'de okuyan yüzlerce kız öğrenci Yurtlarına gitmek için bu yolu kullanıyor. Terzioğlu Kız Öğrenci Yurdu'na da yakın bir bölgede bulunan karanlık yolu kullanan kız öğrenciler tedirgin.

Evrim Özsay

Eski üst geçit tehlike saçıyor

Aydın'ın Efeler ilçesi İzmir Karayolu üzerindeki üst geçidin hali vatandaşları tedirgin ediyor. Yaklaşık 25 yıl önce yapılan üst geçidin bazı demirlerin çürümeye başlaması nedeniyle vatandaşlar, yetkilileri göreve davet etti. Yedieylül Mahallesi ve Kurtuluş Mahallesi'ni birbirine bağlayan ESKO İşhanı'nın karşısındaki üst geçitte onarım çalışmalarının acilen yapılmasını isteyen vatandaşlar, "Yıllardır bu üst geçit halka hizmet veriyor. Ancak üst geçitteki bazı demirler, zamanla yıprandı. Vatandaş olarak bu yıpranan demirlerle ilgili bakım ve onarım çalışmalarının yapılmasını talep ediyoruz. Eğer demirler yenilenmedikçe tehlike daha da artacak. Herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için acilen bu üst geçide müdahale edilmesi gerekiyor" dedi. Ayrıca vatandaşlar, üst geçitteki yolun da zamanla yıprandığını belirterek "Üst geçitteki yolda en doğru şekilde yeniden düzenleme yapılarak yayaların kullanımına uygun hale getirilmeli" diye konuştu.

MEHMET KAVAS

ORTADA DİREK VAR YANDAN GEÇ

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde ortasında elektrik direği olan yol görenleri şaşırtıyor. Yalı Mahallesi 6407 sokak, 15 numara önünde elektrik direği yolun ortasında kaldı. Yol ortasındaki elektrik direğinin trafik akışını engellediğini söyleyen vatandaşlar, "Can güvenliği açısından ve trafik yönünden sakıncalı. Yalı Mahallemizde böyle yollar çok sayıda mevcut. Elektrik direği yolu kapatarak trafiğe engel oluyor. Geceleri ise direk görünmediği için kazalara neden olabiliyor. Sorunu yetkililere iletmemize rağmen çözüm bulunamadı. Bu konuda acilen yetkililerden çözüm bekliyoruz" diye yorum yaptılar.

ŞENOL KANTÜRK

KAPKARANLIK YOL kazaya davetiye çıkarıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN