• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Turizm bölgesinde hayvanlar otluyor

Turizm bölgesinde hayvanlar otluyor

11.10.2017 19:51 , Güncelleme Tarihi: 11.10.2017 19:51

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde genellikle tatilcilerin kaldığı Altınova Mahallesi 133 ve 135 sokak civarındaki konut imarlı arsalarda hayvan beslenmesine çevre sakinleri tepki gösterdi. Konutlarının yakınında hayvan beslenmesi nedeniyle mağdur olduklarını belirten vatandaşlar, "Burada beslenmekte olan büyük ve küçükbaş hayvan dışkılarından yayılan koku ve sinekler yüzünden artık dayanacak gücümüz kalmadı. Birçok kişi burada oturamaz hale geldi. Burası yerleşim yeri. Evlerin arasında büyükbaş hayvan mı beslenir? Burası köy değil ki. Konuyu defalarca yetkililere iletmemize ve dilekçe vermemize rağmen ilgilenen olmadı. Hayvanları buraya getiren kişilerle konut sakinleri arasında da bu yüzden kavga çıkıyor. Bu soruna acilen bir çözüm bulunmasını istiyoruz" diye konuştu.

ÇANAKKALE'DE ÇÖP İSYANI


Çanakkale'nin Merkez ilçesi Barbaros Mahallesi Mehmet Çavuş sokaktaki çöp manzaraları vatandaşların tepkisine neden oldu. Yer altı çöp konteynerlerinin üzerinde oluşan çöp dağları, çevre sakinlerini çileden çıkardı. Çevre ve insan sağlığını tehdit edecek boyutlara ulaşan çöplerin zamanında toplanmaması nedeniyle yer altı konteynerlerinin dolduğunu söyleyen vatandaşlar, çöplerini sokak kenarlarına bırakmak zorunda kaldıklarını dile getirdi. Kötü koku yaymasının yanında görüntü kirliliğine de neden olan çöplerin zamanında toplanmasını isteyen vatandaşlar, "Burası Türkiye'nin en önemli kentlerinden biri. Bu kentin göbeğinde çöpler zamanında toplanmıyor. Çanakkale'ye yakışmayan bu manzaranın ortadan kaldırılmasını istiyoruz. Düzensiz toplanma yüzünden her yerde çöp dağları oluşuyor. Kötü görüntünün yanında kötü kokular da çevreye yayılıyor. Yetkilileri göreve çağırıyoruz" dedi. EVRİM ÖZSAY

MOLOZLAR TOPLANMIYOR


İzmir'in Buca ilçesi Yaylacık Mahallesi 160 sokak numara 2 önünde bulunan boş araziye dökülen inşaat malzemeleri ve molozlar 4 aydır toplanmıyor.
Belediye ekiplerini göreve çağıran vatandaşlar, temizlik yapılmaması nedeniyle isyan noktasına geldi.
Çöp ve moloz dağlarından bir an önce kurtulmak istediklerini söyleyen vatandaşlar, "Bu inşaat malzemesi ve molozların bir an önce temizlenmesini istiyoruz. Sorunu defalarca iletmemize rağmen ilgilenen olmadı. Yetkilileri göreve çağırıyoruz" dedi.

KARŞIYAKA'DA KAZILAN YOLLAR UNUTULDU


İzmir'in Karşıyaka ilçesi Demirköprü semtinde alt yapı çalışmaları nedeniyle kazılan sokaklar toz toprak içinde bırakıldı. Aylardır asfaltlanmayan yollar, araç sürücüleri ve yayaları çileden çıkardı. Yollar kazıldıktan sonra toprakla kapatıldığını söyleyen vatandaşlar, "Evlerimiz toz toprak içinde kaldı. Araçlarımız bu yollarda mahvoldu.
Belediyeyi defalarca aramamıza rağmen ilgilenen olmadı. Şehrin göbeğinde yaşadığımız bu rezillikten bir an önce kurtulmak istiyoruz. Lütfen yetkililer sesimizi duysun" dedi.

Turizm bölgesinde hayvanlar otluyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN