• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Süs havuzları pislik yuvası

Süs havuzları pislik yuvası

12.10.2017 22:17 , Güncelleme Tarihi: 12.10.2017 22:17

ŞENOL KANTÜRK

Aydın'ın Efeler ilçesindeki Uğur Mumcu Parkı'nın içerisindeki su havuzunun içler acısı hali tepki topluyor.
Efeler Belediyesi'nin sorumluluğunda olan ve şehrin orta yerindeki süs havuzu kirliliğiyle dikkat çekiyor. Uğur Mumcu Parkı'nın ortasında yer alan süs havuzuna düşen dal ve yapraklar, atılan çöpler nedeniyle görüntü kirliliği ortaya çıktı. Havuzun suyunun değiştirilmemesi nedeniyle süs havuzunun içerisi yosun tuttu.

DÜZENLİ TEMİZLENMELİ


Süs havuzunun kirliliğine sadece Aydınlılar değil, kente başka illerden gelen vatandaşlar da tepki gösteriyor.
Aydınspor 1923'le yapacakları maç için Efeler ilçesine gelen Çorum Belediyespor Başkanı Zeki Gül, kenti gezerken karşılaştığı manzara karşısında şaşkına döndü. Aynı zamanda Çorum Belediye Başkan Yardımcısı da olan Gül, havuzun kötü görünümünü sosyal medya hesabından paylaşarak, "Aydın Belediye Başkanı'nın şehrin merkezindeki başarısının görüntüsü. Çorum'a belediyecilik dersi almaya gelebilirsin" şeklinde not yazdığı görüldü.
Yine Efeler ilçesine bağlı Yedieylül Mahallesi'ndeki süs havuzu, bakımsızlık nedeniyle adeta çöplüğe döndü. Bakım ve onarım çalışması yapılmayan havuz, çevresel atıklarla doldu. Görüntüsüyle tepki çeken havuzun temizlenmesi için vatandaşlar, yetkilileri göreve davet etti.

VATANDAŞ DA SORUMLU

Havuzun kötü görüntüsünün sağlık açısından da tehlike oluşturduğunu kaydeden vatandaşlar, "Havuzun bu görüntüsünden son derece rahatsız oluyoruz. Havuzun içi pet şişe, poşet, sigara izmariti ve benzeri çevresel atıklarla dolu.
Bu atıklar nedeniyle oluşan kirliliğin önlenmesini istiyoruz. Belirli aralıklarla havuzun yetkililerce periyodik temizlik çalışmasının yerine getirilmesini talep ediyoruz.
Havuzun mevcut durumu sağlık açısından da tehlike oluşturuyor.
Görüntüsüyle Aydın'a yakışmayan bu havuzun en iyi şekilde temizlenerek kentimize yeniden kazandırılmasını istiyoruz" dedi. Ayrıca vatandaşlar, havuzun çevresel atıklarla dolu olmasında vatandaş olarak kendilerinin de sorumlulukları olduğunu söyledi.

KURU OTLAR YANGIN TEHLİKESİ YARATIYOR


Çanakkale Barbaros Mahallesi Gündem Sokak'ta boş bir arsada bulunan kuru otlar ve çöp atıkları yangına davetiye çıkarıyor. Hemen her gün bir yangın haberinin alındığı Türkiye'de sayısı artan boş arsalardaki kuru otlar ve atık şişeler yangının en temel nedenlerinden biri. Gündem Sokak'taki alanın temizlenmesini isteyen vatandaşlar ise duruma tepki gösterdi.
Uzun bir süredir kötü bir görüntü olduğunu ve kurumuş otların yangına neden olabileceğini söyleyen vatandaşlar, "Burası uzun süredir bu halde, çevrede devam eden inşaatlardan da atıklar buraya atılabiliyor. Arsadaki otlar kurumuş durumda ve ufak bir kıvılcım otları ateşleyebilir.
Bu duruma bir çözüm istiyoruz" dediler.

MEZARLIK NÖBETİ!


​Kuşçuburun Mezarlığı'nda 170 mezar taşına kimliği belirsiz kişiler tarafından zarar verilmesi sonucu mahalle sakinleri nöbete başladı. Torbalı'ya bağlı Kuşçuburun Mahallesi Mezarlığı'nda 170 mezar taşının kırılması sonucu mahalle sakinleri nöbete başladı. Olayı kim ya da kimlerin yaptığı bilinmezken mahalle sakinleri diğer mezar taşlarının zarar görmemesi için önlemini kendi alıyor. Gece saatlerinde mezarlık çevresinde bekleyen mahalle sakinleri, olayı yapan kişilerin bulunmasını istiyor.
Kimi vatandaşlar motosikletle kimi vatandaşlar da araçları ile gece saatinde mezarlığın yan tarafına gelip beklemeye koyuluyor. Şu ana kadar şüpheli bir durumun meydana gelmediğini belirten mahalle sakinleri 3 gün üst üste meydana gelen bu olayın yine tekrarlanmasından korkuyor.
Jandarma ekipleri de mahallede devriyelerini sıklaştırırken şüpheli kişiler durduruluyor. Yakınlarının mezarları hasar gören mahalle sakinleri de mezar taşlarını yenilemeye başladı. Ellerinde ruhsatlı tüfekleriyle nöbet tutan vatandaşlar "Olay çözülene kadar nöbete devam edeceğiz" dedi.

Süs havuzları pislik yuvası haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN