Tatarmemişler’in çamurlu yol çilesi

Aydın'ın Çine ilçesine bağlı Tatarmemişler mahallesine çamur deryası yollar nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor. Tatarmemişler mahallesi sakinleri yollarının bu haline isyan ediyor.
Yağmurla birlikte çamur deryasına dönen yolda araçlar çamura saplanıyor. Kaygan olan çamurlu yol kazalara da davetiye çıkartırken köye ulaşımda zorluklar yaşanıyor. Tatarmemişler mahallesindeki vatandaşlara yardım götürmek için Aydın'dan yola çıkan Aymelek Derneği'nin minibüsü de çamurlu yol nedeniyle köye ulaşmakta zorlandı. Dernek Başkanı Yurdagül Altınbaş, köy yolunun içler acısı haline tepki göstererek, "Sadece il merkezi içinde taş söküp asfalt dökmeyle hizmet olmaz. Buradaki vatandaş, vatandaş değil mi? üstelik bu vatandaşlar katı atık parası da ödüyor. Büyükşehir Belediyesi, Tatarmemişler mahallesinin yollarını yapmasını istiyoruz" dedi.
KARŞIYAKA'DA TRAFİK KRİZİ HİÇ BİTMİYOR
İzmir'in Karşıyaka ilçesinde tramvay hattının devreye girmesiyle trafik içinden çıkılmaz bir hal aldı.
Vatandaşlar yolların tramvay nedeniyle daraltıldığını söyleyerek, yetkilileri trafik krizine çözüm bulması konusunda uyardı. Özellikle iş çıkış saatlerinde trafik yoğunluğunun arttığı Karşıyaka'da vatandaşlar 15-20 dakikada gittiği mesafeyi bir saatte almaya başlayınca isyan etti. Yeni Asır Whatsapp İhbar hattına trafik sıkışıklığı ile ilgili fotoğraf gönderen vatandaşlar, "Bu çilemizi Aziz Kocaoğlu görmüyor mu? Onu bir gün otomobilinden inip toplu taşımayla Karşıyaka'ya bekliyoruz" yorumlarını yaptı.
HATALI PARK İSYAN ETTİRDİ
İzmir'in Karabağlar ilçesinde yol kenarında dubalar olmasına rağmen park eden araçlar, kurallara uyan sürücülere zor anlar yaşatıyor. Vatandaşlar, kural tanımayan sürücülere ceza kesilmediğini öne sürerek yetkilileri göreve davet ediyor.
Yeşilyurt'taki Ordu Caddesi'nde yaşanan bu durum, sürücüleri isyan noktasına getirdi. ESHOT otobüsleri ve dolmuş araçlarının da güzergahı olan cadde, kural tanımayan sürücüler nedeniyle trafik sıkışıklığına neden oluyor.
Vatandaşlar aynı cadde üzerinde emniyet müdürlüğü binası olduğunu söyleyerek, "Ona rağmen cesaret edip otomobillerini uygunsuz ve kural dışı park ediyorlar. Bu kişiler yüzünden trafik sıkışıklığı artıyor. Bu soruna çare bulunmalı" diye konuştu.