• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Karşıyaka değil sanki ‘çamur yaka’

Karşıyaka değil sanki ‘çamur yaka’

01.01.2018, 21:28 Güncelleme Tarihi: 01.01.2018, 21:38

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde kendi haline bırakılan sokaklar vatandaşı isyan ettirdi. Vatandaşlar İZSU tarafından kazılan sokakların aylardır kapatılmadığını söyleyerek, "2018'in Türkiyesi'nde böyle bir manzara içinde yaşıyoruz. Yetkililer bu soruna bir çare bulsun" dedi.

HALA KAPATILMADI

Kentin gözde lokasyonlarından Şemikler, Demirköprü ve Dedebaşı semtlerinde İZSU tarafından altyapı çalışmaları kapsamında kazılan sokaklar aradan bir yıl geçmesine karşın hala kapatılmadı. Her yağmurda çamur deryası haline dönüşen sokaklarda vatandaşlar yürümek bir yana otomobilleriyle bile geçemiyor. Duruma tepki gösteren vatandaşlar, "Karşıyaka Belediye Başkanı etrafa çiçek dikeceğine vatandaşının sorunlarını dinlesin" dedi.

GÜNDÜZ YANAR, GECE YANMAZ!

İzmir'in Balçova ilçesinde gündüz vakti yanan sokak lambaları can sıkıyor. Vatandaşlar sokak aydınlatmalarının parasının vergilerle ödendiğini söyleyerek, "Milli servetimizi boşa harcıyorlar. Sokak lambası gündüz yanıyor, gece yanmıyor.
Gece yansaydı deneme yaptıklarını düşünecektik" dedi. Balçova'nın gözde caddelerinden biri olan Ata Caddesi üzerinde yer alan sokak aydınlatmalarının gündüz yanıp gece sönmesi vatandaşı isyan ettirdi. Caddede akşam olunca sadece otomobil farlarıyla dükkan aydınlatmalarının etrafı aydınlattığını söyleyen vatandaşlar, "Yetkilileri aradığımızda ilgileneceğini söylediler. Ama ne yazık ki günlerdir yol aydınlatmaları gündüz yanıyor gece sönüyor. Böyle bir çalışma olur mu?" diye tepki gösterdi.

KANAL ÜZERİNDEN TEHLİKELİ GEÇİŞ

Denizli'nin Çivril ilçesi Akpınar Mahallesi'nde yapılan kurutma kanalı nedeniyle vatandaşlar evine gitmekte güçlük çekiyor. 15 evde yaşayan yaklaşık 50 kişi, her gün şehre inebilmek için kanal üzerine yaptıkları tahta köprüden geçmek zorunda kalıyor.

KURUTMA KANALI

Vatandaşlar, her an beton zeminli kurutma kanala düşme tehlikesi yaşarken, herhangi bir güvenlik önleminin olmaması ise dikkat çekiyor. Kış aylarında tahtanın buz tuttuğunu ve okula giden çocukların düşme tehlikesiyle karşı karşıya kaldıklarını belirten mahalle sakinleri, yetkililerin konuya bir çözüm bulmasını istiyorlar. Kurutma kanalının 20 yıl önce planlandığına ama bu yıl yapıldığına dikkat çeken mahalle sakinleri, "Bizi baştan savıyorlar, öyle diyorlar böyle diyorlar.

'YOLLAR UFAKMIŞ'

Özel köprü yapılmaz diyorlar, yollarınız ufak diyorlar. Burası yerleşime açıldıysa, buranın yolu açılmak zorunda. Bu yol olmayınca buradan köpekten geçilmiyor. Bu tarafa koyun güdüyorlar, öbür tarafa koyun güdüyorlar, köpeklerden geçilmiyor. Tahta koyduk ama don olduğu için geçilmiyor. Kayıp düşsek, kim tedaviyi ödeyecek, canımızı hiçe sayıyorlar. Komşular bakkala gidecek gidemiyorlar, çamura batıyoruz" dedi.

Karşıyaka değil sanki ‘çamur yaka’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN