• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Islah çalışmaları taşkınları önledi

Islah çalışmaları taşkınları önledi

17.01.2018, 22:39

Aydın'ın Koçarlı ilçesinde her yağmur sonrasında göle dönen ovalarda, Devlet Su İşleri tarafından yapılan ıslah çalışmaları sayesinde artık taşkınlar yaşanmıyor.

GÖLE DÖNMÜYOR

Geçtiğimiz yıllarda binlerce dekar verimli toprakların sular altında kalmasından dolayı ekonomik kaybın yaşandığı ilçede ıslah çalışmaları sayesinde 4 yıldır taşkınların oluşmaması çiftçileri memnun etti. Büyük Menderes Nehri'nin ıslah çalışmasının bölgeye büyük bir fayda sağladığını kaydeden Koçarlı- Bağarası Sulama Birliği Başkanı Nedim Kaplan, "Geçmiş yıllarda bölgede yaşanan taşkınlardan dolayı çiftçilerimiz mağdur oluyordu.
Bu anlamda büyük bir ekonomik kayıp yaşanıyordu. Ancak son dönemde yapılan ıslah çalışmalarıyla artık taşkınlar yaşanmıyor. Yağış sonrası ovalarımız göle dönmüyor" açıklamasını yaptı.

Islah çalışmaları sayesinde çiftçilerin ürünlerinin artık heba olmadığını dile getiren Başkan Nedim Kaplan, "Ürünler yağışlardan zarar görmüyor.
Ovalar artık sular altında kalmıyor. Islah çalışmaları sayesinde 4 yıldır çiftçimizin yüzü gülüyor. Bu hizmeti bölgemize kazandıran DSİ ve hükümetimize teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

DUATEPE'DEKİ BOZUK YOLLAR ONARILDI

Tire'nin Duatepe mahallesinde belediye ekipleri vatandaşın feryadını duydu. Bir süredir mahalle sakinlerinin kabusu haline gelen bozuk yollar belediye ekipleri tarafından onarılmaya başlandı.
Mahallenin birçok noktasında aynı anda başlatılan çalışmayla bozuk yolların üzerine önce iş makineleri ile toprak döküldü ardından da asfaltlandı. Standartlara uygun hale getirilen yollar son olarak silindir ile düzeltildi.

ULAŞIM YOLU

Mahalleliler, "Tire'nin merkeze en uzak semtlerinden biriyiz.
İlçemize gelen misafirler Toptepe, Cambazlı ve Arappınarı'na gidebilmek için sıklıkla bu yolu kullanıyor.
Güme'de bulunan kırsaldaki mahalleler ile ulaşım buradan sağlanıyor. Bir süredir şehir içindeki bozuk yollar hayatımızı güçleştiriyordu.
Aynı anda başlatılan çalışmalarla ana cadde ve sokak aralarında kalan yollarımız düzeltildi. Sesimizi duyan yetkililere teşekkür ederiz" şeklinde konuştu.

TİRE'DE ÜRETİM YOLLARI VENEDİK'E DÖNDÜ

İzmir'in Tire ilçesi, Boynuyoğun mahallesindeki üretim yolları zorlu kış aylarında geçit vermiyor.
Çayırarası mevkiindeki bazı üretim yolları yağan son yağmurlarla birlikte adeta Venedik kanallarına döndü. Bölgede yaşayan çiftçiler Aziz Kocaoğlu'na seslenerek, yardım istedi.
Vata ndaşlar, "Her gün göle dönmüş çamur deryası yollardan gidip gelmek zorunda kalıyoruz. Araçlarımızı neredeyse ayda bir kez tamir ve bakıma götürür olduk. Yaptığımız gereksiz masraflar artık canımıza yetti. İzmir BŞB'ye defalarca dilekçe verdik. Hatta yolun bir bölümünün genişletilmesi için aramızda imza bile topladık. Yetkililer, bugüne kadar bizlere herhangi bir yanıt vermedi" şeklinde konuştular.

Islah çalışmaları taşkınları önledi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN