• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Bozuk kaldırımlar vatandaşı bıktırdı

Bozuk kaldırımlar vatandaşı bıktırdı

13.02.2018, 23:24 Güncelleme Tarihi: 13.02.2018, 23:24

Aydın'ın Efeler ilçesinde bozuk olan kaldırımlar vatandaşların tepkisini çekiyor. İlçede Nevzat Biçer Parkı başka olmak üzere birçok yerde vatandaşlar, mağduriyete yol açan kaldırımların düzeltilmesini istiyor. Kaldırımlardaki taşların yerinden çıkması sonucunda oluşan çukurların yayaların takılıp düşmesine yol açabileceğini belirten vatandaşlar, yetkilileri göreve davet etti. Vatandaşlar, "Önlem alınması için insanların düşüp yaralanmaları mı gerekiyor? Bu büyük bir ihmalkarlık. Yerel yöneticiler, bozuk kaldırımları görmüyorlar mı? Yolların bu halinden hiç mi utanmıyorlar? Nerde kaldı sosyal ve halkın hizmetindeki belediyecilik anlayışı" diyerek tepkilerini dile getirdi.

ÇİNE'DE YÜZLERCE BALIK, ATIK KURBANI

Aydın'da zeytin işletmelerinden bırakıldığı iddia edilen atık sular yüzünden Çine Çayı'nda yüzlerce balık telef oldu. Her yıl bölgede bu tür olayların yaşandığını kaydeden vatandaşlar, balık ölümlerinin nedeninin belirlenmesi için yetkilileri göreve davet etti. Aydın'da Büyük Menderes Nehri'nin en büyük kolu Çine Çayı'nda balık katliamları devam ediyor. Geçen yıllarda yaşanan olaylar nedeniyle balıkların telef olduğu Çine Çayı'nda bu yıl da zeytin işletmeleri tarafından bırakıldığı iddia edilen atık sular yüzünden yüzlerce balık katledildi. Atık sulardan zehirlenen balıklar, kıyıya vurdu. Gördükleri manzara karşısında büyük şok yaşayan vatandaşlar, yetkilileri göreve davet etti. Bazı vatandaşların hastalık riskine karşılık telef olan balıkları toplaması dikkat çekti. Yaşanan katliama tepki gösteren vatandaşlar ise "Her yıl ne yazık ki benzer manzaralarla karşılaşıyoruz.
Bu atıklar yüzünden yüzlerce balık telef oldu. Bu katliamın önlenmesini istiyoruz. Zehirlenerek ölen balıkları bazı vatandaşların toplaması da vahim bir durum" diye konuştu.

OTOPARK YASAĞINA ESNAF TEPKİ GÖSTERDİ

Efeler'deki Hükümet Bulvarı'nda uygulanan otopark yasağının kazançlarını olumsuz etkilediğini dile getiren esnaf, yetkilileri göreve davet ederek yasağın kaldırılmasını istedi. Aydın'ın Efeler ilçesi Hükümet Bulvarı'nda uygulanan otopark yasağına esnaftan tepki geldi. Yaklaşık iki haftadır süren otopark yasağı yüzünden araçların duramadıkları için kendilerinden alışveriş edemediklerini vurgulayan Efeler esnafı, uygulamanın sona ermesini beklediklerini söyledi. Mahalle esnaflarından Volkan Baba, "Birçok esnafın yer aldığı bu bölgede otopark yasağı uygulaması başlatıldı.
Aldığımız duyumlar yasağın devamlı olduğu yönünde. Hangi gerekçeyle yasak uygulandığını bilmiyoruz. Bu yasak esnafımızın kazancını olumsuz etkiledi. Vatandaşlar araçlarını park edemeyince alışveriş için başka bölgeleri tercih ediyor. Bu tür kararlar alınırken esnafın durumu da düşünülmeli" dedi.

Bozuk kaldırımlar vatandaşı bıktırdı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN