• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bornova sokakları çamur içinde kaldı

Bornova sokakları çamur içinde kaldı

13.03.2018, 00:00

İzmir'in Bornova ilçesinde bulunan Mevlana Mahallesi 1710 sokakta çamur deryası, vatandaşları isyan ettirdi. Su borularının yenilenmesi dolayısıyla kazılan sokağın yaklaşık bir aydır asfaltlanmaması mahalle sakinlerini mağdur etti. Daha ne kadar sokağın bu şekilde kalacağını bilmediklerini belirten vatandaşlar "Su borularını değiştirmek için kazı yapıldığı bilgisi verildi. İşlemler bittikten sonra sokak kazıldığı gibi bırakıldı. Belediyeye bütün şikayetlerimize rağmen hala gelen olmadı. Çamurdan dolayı sokağa bile çıkamaz olduk. Yürüyemiyoruz kıyafetlerimiz, ayakkabılarımız mahvoluyor.
Araçla dahi geçemiyoruz. Hemen sorunumuzla ilgilenilmesini istiyoruz" diye konuştu.

İZMİR MEYVE VE SEBZE HALİ'NDE ASFALT ÇÖKTÜ

İzmir Meyve ve Sebze Hali'nin içindeki asfalt yol, yağıştan dolayı çöktü.Alt yapı çalışması için kazılan yol işlem sonrası asfaltlandı fakat ilk yağışta asfalt çöktü. Yetkililere defalarca başvuruda bulunan hal esnafına dönüş yapılmadı. Sorunun hemen çözülmesini isteyen hal esnafı " Yol çalışmasından sonra asfaltlanan yol ilk yağışta çöktü. Tekrardan yapılmadı. Araçların geçişinde büyük sıkıntı oluyor. Hemen bir çözüm istiyoruz. Mümkünse dayanıklı çökmeyen asfalt istiyoruz" dedi.

'YIL OLMUŞ 2018 YOLLARIMIZIN HALİNE BAKIN'

İzmir'in Çiğli ilçesinde Yeni Mahalle 8006 Sokak'ta asfaltlanmayan yol, vatandaşların tepkisine neden oldu. Defalarca başvuruda bulunduklarını fakat dönüş alamadıklarını belirten vatandaşlar 'Yıl olmuş 2018, yollarımızın haline bakın. Böyle rezalet görülmedi. Elon Musk Mars'a Tesla gönderdi biz daha bir sokağı asfaltlayamıyoruz. Belediyeye defalarca kez gittik, hiçbir dönüş alamadık. Hafif yağışta dahi çamur deryasına dönüyor sokaklar.
Kışın çamur, yazın toz toprak. Artık bir şeyler yapılsın. Hemen bir çözüm istiyoruz" şeklinde konuştu.

Bornova sokakları çamur içinde kaldı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA