• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Pazarcılardan Başkan Karabağ'a istifa çağrısı

Pazarcılardan Başkan Karabağ'a istifa çağrısı

12.03.2018, 23:29

İzmir'de Özkanlar Pazaryeri'nin kaldırılmasından sonra pazarcılar, Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yaptı, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ı istifaya çağırdı. Özkanlar'da bulunan kentin en eski semt pazarlarından biri olan Özkanlar Pazaryeri, mahkeme kararıyla kaldırıldı. Yeni yer bulunmaması üzerine pazarcı esnafı dün Büyükşehir Belediyesi önünde toplandı. 'Pazarına sahip çık', 'Verilen sözler, hani nerede?', 'Ekmeğimizi geri istiyoruz' yazılı pankartlar açarak eylem yapan esnaf, kendilerine yeni bir pazaryeri göstermeyen Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ı da istifaya çağırdı.

İNANMAK İSTİYORUZ

Esnaf adına konuşan Faysal Acar, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun söz vermesine rağmen bu iş çözülmedi. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ile konuştuk. Biz yine de Deniz Bey'e inanıyoruz. İnanmak istiyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı'yla da görüşeceğiz. Bizim tek amacımız ekmeğimiz. Tek amacımız pazarımız. Bunun peşini bırakmayacağız" dedi.

Pazarcılardan Başkan Karabağ'a istifa çağrısı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN