• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

ABD'li papaz davasında şok ifadeler

ABD'li papaz davasında şok ifadeler

07.05.2018, 13:22 Güncelleme Tarihi: 07.05.2018,14:35

ABD'li papaz davasında 'Serhat' kod adlı ifadesinde, Brunson'a ait kiliselerin yürüttüğünü iddia ettiği faaliyetlerle ilgili olarak, "Suriyeli 'lı mültecilerin ve 'lilerin Hristiyan olması isteniyordu. Suruç'taki kamplarında İncil dağıtılıyordu. PKK sempatizanı mülteciler Suruç'taki bazı evlerde misafir edilerek karınları doyuruluyordu. 'deki mülteciler batıya gönderiliyordu. 'ye katılıp savaşmak isteyen mültecileri de 'ye gönderiyorlardı. Kürt kökenli insanlarla 'Kürdistanı' kurdurma planları yapılıyordu. Kobani ve 'hendek' eylemlerine destek veriyorlardı. Güneydoğu'da Kürt kökenli bir devlet kurulması için eylemler yaptırılıyordu" dedi.

İzmir'de terör örgütleri , PYD ve adına casusluk yaptığı iddiası ile 35 yıla kadar hapsi istenen papaz görünümlü ajan , ikinci kez hakim karşısına çıktı. Duruşmada dinlenen 'Serhat' kod adlı , "Andrew' Brunson'un ekibi, PKK'yı dinsel bir örgüt haline getiriyordu.
Amerika'nın PKK/PYD'ye gönderdiği silahların atılacağı koordinatları bile Brunson'un ekibi veriyordu. Bunu yıllarca elçilikte çalışmış bir diplomatın oğlundan öğrendim. Brunson, Hristiyan bir Kürt devleti kurmak istiyordu" dedi.

ABD'li papaz davasında şok ifadeler haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN