• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kökoğuz’dan Büyükşehir’e ÇiftlikBank benzetmesi

Kökoğuz’dan Büyükşehir’e ÇiftlikBank benzetmesi

14.05.2018, 23:55

İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Ali Kökoğuz, otopark yönetmeliği çerçevesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 35 yıldır para topladığını fakat gerekeni yapmadığını belirterek, "Bunun ÇiftlikBank'tan ne farkı var? Biri parayı aldı Uruguay'a gitti biri parayı aldı tutuyor" dedi.
Otoparkların yasalarla düzenlendiğini ifade eden Kökoğuz, "Bazı parsellerde otopark yapılamaz. İzmir Büyükşehir Belediyesi yaklaşık 35 yıldır para toplamaktadır. Toplanan para 62 milyon lira civarındadır. Bu parayı vatandaş yasa gereği bana otopark yap diyerek vermiştir. İzmir Büyükşehir Belediyesi iç etmiştir. Üzerine oturmuştur" dedi.

PARA NİYE BEKLETİLİYOR

Ortaya çıkan durumu 'Çiftlik Bank'a benzeten Kökoğuz, şöyle devam etti:

"Otoparkı yapıp yapamamak sizin işiniz, biz bunu eleştiririz. Ama biz burada paranın üzerine oturmaktan bahsediyoruz. Nasıl oturabilir? Büyükşehir Belediyesi ilçelerdeki otopark paralarını artırmaya çalışıyor. Madem yapamıyorsunuz vatandaşın olan bu para niye bekletiliyor. Biri parayı aldı Uruguay'a gitti biri parayı aldı tutuyor. Bunun Çiftlik Bank Mehmet'ten ne farkı var?."

AK Parti Grup Başkanvekilliğini bırakan Bilal Doğan'ın yerine CHP'li Selami Ergül, AK Partili Özen Kızılırmak'ın yerine Sait Tatlı, CHP'li Hamdullah Akgül'ün yerine ise Gamze Uğurlu mecliste yerini aldı.

Kökoğuz’dan Büyükşehir’e ÇiftlikBank benzetmesi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN