• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Teröre 'sarı' takip

Teröre 'sarı' takip

15.05.2018, 10:21

İzmir Emniyet Müdürlüğü ile İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası işbirliğiyle, turizm sezonu öncesi terör eylemlerinde taksileri tercih eden başta canlı bombalar olmak üzere, teröristlerin tespiti için taksi şoförleri özel eğitime alındı.

Terörle mücadelede İzmir Emniyet Müdürlüğü ile İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası arasında bir işbirliği gerçekleştiriliyor. Taksicilere yönelik bir süredir devam eden eğitimlere turizm sezonu öncesi hız verildi. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü uzmanları, terör örgütleri, terör eylemleri ve teröristler hakkında şoförleri detaylı olarak bilgilendirdi.

Bu kişilerin, özellikle de üzerine patlayıcı düzeneği yerleştirilmiş canlı bombaların eylem yeri olarak planladıkları noktalara dikkat çekmeden ulaşmak için taksileri tercih edebildiği belirtildi. Teröristlerin taşıdıkları patlayıcıyı gizlemek amacıyla kendilerine hamile ya da engelli görünümü verebildiği, eylem öncesinde mutlaka şüpheli davranışlar sergilediği vurgulandı. Taksicilerden böyle durumlarda özel iletişim kanalları aracılığıyla Emniyet'i bilgilendirmesi istendi. "Bir taksi şoförünün dikkati, onlarca kişinin hayatını kurtarabilir" denildi.

GÜVEN VE HUZUR İÇİN

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, daha güvenli ve huzurlu bir toplum için üzerlerine düşen her göreve hazır olduklarını kaydetti. Anık, her taksicinin bir emniyet görevlisi duyarlılığında hareket ettiğini dile getirdi, şunları söyledi:

"Terörle, suçla ve suçlularla mücadelenin topyekun gerçekleştirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Her gün binlerce kişiyi taşıyan, günün 24 saati hayatın içinde aktif olarak yer alan İzmirli taksiciler olarak bizlere daha büyük görev düştüğünü biliyoruz. İzmir Emniyet Müdürlüğümüz ile sıkı işbirliği yaparak ve ortak hareket ederek bunun gereklerini yerine getiriyoruz."

Teröre 'sarı' takip haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN