• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Köylülerden arazi satışı ve yol yapımı tepkisi

Köylülerden arazi satışı ve yol yapımı tepkisi

17.05.2018, 19:06 Güncelleme Tarihi: 17.05.2018,19:09

İzmir'in Aliağa ilçesinde, Belediye Meclisi'nin 'nde 3, Bozköy Mahallesi'nde ise 4 parselin satışı için belediye encümenine yetki vermesi üzerine başlatılan yol yapım çalışmaları sırasında, kendi arazilerine girildiğini öne süren köylüler tepki gösterdi

Aliağa Belediyesi Encümeni kararıyla, geçen yıl Ağustos ayında Çaltıdere Mahallesi'ndeki arazilerin bir bölümü satıldı. Satılan bu arazilerde yol açılması için Aliağa Belediyesi tarafından bir süre önce çalışma başlatıldı. Ancak kepçe ve dozerlerle yapılan yol çalışması sırasında özel mülkiyetlerine girildiğini ileri süren köylüler, duruma tepki gösterip, çalışmaların durdurulmasını ve kendilerine konuyla ilgili açıklama yapılmasını istedi.

"BAŞKAN BİZE HESAP VERECEK"

Kendilerine bir açıklama yapılmadığını belirten köylüler, minibüslerle Aliağa Belediyesi önüne geldi. Çaltıdere Mahallesi'ndeki bazı araziler hakkında da satış kararı alacağını öğrendikten sonra Belediye Başkanı MHP'li Serkan Acar'la görüşmek istediler, ancak Başkan Acar ile görüşemediler. Buna öfkelenen köylüler, "Başkan dışarı", "Başkan bize hesap verecek", "Serkan Acar istifa" sloganları attı.

Kapıdaki zabıtalar ve belediye görevlileri köylüleri sakinleştirmeye çalıştı.

OTURMA EYLEMİ SÜRÜYOR

Açıklama yapmak üzere dışarı çıkan Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Karataş'ın, encümenin satış kararında imzasının bulunduğunu söylemesi üzerine, köylüler tepkilerini yükseltti. Belediye Başkanı Acar gelip, kendilerine bir açıklama yapıncaya ayrılmayıp, eylemlerini sürdüreceğini belirten köylülerin oturma eylemi sürüyor.

Köylülerden arazi satışı ve yol yapımı tepkisi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN