• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’de yeni Çiftlik Bank iddiası

İzmir’de yeni Çiftlik Bank iddiası

25.05.2018, 00:35

Çiflik Bank benzeri bir sistemin bu kez İzmir'de kurulduğu iddia edildi. Merkezi İzmir'de bulunan Fons Şirketler Grubu'nun 4 bine yakın üyeden, yüksek kâr vaadi ile milyonlarca lira para toplandığı öne sürüldü. Fons Şirketler Grubu'nun hesapları, Mali Suçları Araştırma Kurulu'nun (MASAK) talebi ve sulh ceza hakimliği kararıyla bloke edilerek incelemeye alındı. Şirket CEO'su Tamer Budak ise, üyelerine 1 Haziran'da ödeme yapacaklarını öne sürdü. İddiaya göre geçen yılın ortasında İzmir'de Fons unvanı ile A Kazanç Plus, Fons Danışmanlık gibi 4 şirket kuruldu. Gayrimenkul, hayvancılık, enerji alanında yatırım yapılacağı belirtilerek üyeler sisteme dâhil edilmeye başlandı. Üyelere, yatırımların bir fonda toplanacağı ve elde edilen kârın dağıtılacağı söylendi.

SAFİR 8, ZÜMRÜT 32 BİN TL

Sisteme dâhil olmak için 5 bin TL ile 60 bin TL arasında fiyatı değişen paketlerden biri satıldı. "Akik", "Kuvars", "Yakut" "Zümrüt" adı verilen paketlerden birini alanların aylık ve yıllık kazançlarının ne kadar olacağı belirtildi. Safir adı verilen paket için 8 bin, Zümrüt için 32 bin TL'lik bedel belirlendi. Toplanan paraların bir bölümü ile konut yapımına başlandı. Geçen yılın sonunda da Ankara Bala'da 480 dönüm üzerine kurulu çiftlik yatırımı yapıldığı açıklandı. Ancak çiftliğe 50 kadar hayvan getirildikten sonra, buradaki faaliyetin durdurulduğu öne sürüldü.

İzmir’de yeni Çiftlik Bank iddiası haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN