• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

"Bunların matematikle sorunları var"

Bunların matematikle sorunları var

22.06.2018, 00:00 Güncelleme Tarihi: 22.06.2018,19:30

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin İzmir Gündoğdu'daki mitingi sonrası, sayı tartışması başladı. CHP İzmir İl Seçim Koordinasyon (SKM) Başkanı Alaattin Yüksel, 24 Haziran seçim sonuçlarının dün Gündoğdu Meydanı'ndan verildiğini öne sürerken, AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül ise, "İzmir'de zaten 3 milyon 227 bin seçmen var. Demek ki yüzde yüz oy alacaklar. Bize bir şey bırakmadılar. Nihai sonucu bekliyoruz. Pazar günü göreceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül de, mitinge dair değerlendirmelerde bulundu. "Hayırlı olsun. Tam anlamı ile izleme şansımız olmadı. Sadece basından takip ettim. Normal bir miting oldu" diyen Şengül, sayı konusunda yaşanan tartışmalara değinerek, şöyle konuştu:

"Herkes çıkıp sayı söylüyor. Bunların sanırım matematikte biraz sıkıntıları var. Yok 2,5, 3 milyon kişi toplanmış da. İzmir'de zaten 3 milyon 227 bin seçmen var. Demek ki yüzde yüz oy alacaklar. Bize bir şey bırakmadılar. Diğer siyasi partiler ve bizim seçmenimize ipotek koydular. Sayıyı en doğru, pazar günü halk sandıkta verecek. Halk, neyin ne olduğunu gösterecek. Muharrem İnce konuşuyor ama boş konuşuyor. Böyle ciddiyetten uzak, bir cumhurbaşkanı adayına yakışmayacak söylemler içerisinde. Hayali şeyler söylüyor. İnanıyorum ki bu da hoş bir görüntü vermiyor. Hayırlısı. Herkes demokratik kurallar içerisinde çalışmalarını yaptı. Nihai sonucu bekliyoruz. Pazar günü göreceğiz."

"Bunların matematikle sorunları var" haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN