• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Milyonluk stat tinerci yuvası

Aydın’ın Efeler İlçesi’ne bağlı ’nde milyonlarca liraya yaptırılan stat, ilgisizlikten çürüyor

Milyonluk stat tinerci yuvası

17.07.2018, 00:00

Umurlu'nun eski belde belediye başkanlarından Süleyman Saltoğlu'nun adını taşıyan Umurlu Stadı, 4 yıldır atıl halde. Aydın Efeler Belediyesi tarafından geçen yıl duvarları boyanan stadın şu an hali harap.

'ESKİ HALİNİ ÖZLÜYORUZ'

Kapıları kırılan, yedek kulübesi yakılan, duvarları çirkin yazılarla kirletilen ve sentetik zemini tahrip olan stadın tribünleri adeta çöplük. Tinerci ve alkol bağımlıların mekanı haline gelen statta spor yapamadıklarını dile getiren vatandaşlar milli servetin ayağa kaldırılmasını bekliyor. Vatandaşlar, ilçenin en büyük nüfusuna sahip Umurlu Mahallesi'nde gençlerin kötü alışkanlıklardan uzaklaştırılması için stadın eski haline getirilmesini istediklerini belirterek, "Eskiden çim olan bu sahada amatör lig maçları oynanırdı. Şimdi ise burada spor yapabilmek mümkün değil. Bakımsızlık nedeniyle sahanın ortasında otlar çıktı. Yedek kulübesi çalındı. Bazı yerler ateşe verildi. Sahanın etrafındaki koşu bantları çürüyüp yok oldu. Şu an burası tinerci yuvası. Eski haline döndürülmesini istiyoruz" diye konuştu.

KAZIM YÖRÜKCE

Milyonluk stat tinerci yuvası haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.