• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Turizmcilerin çıkarması

Turizmcilerin Ankara çıkarması

26.07.2018, 23:06

Turizmcilerin Ankara çıkarması Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) ve Alaçatı Turizm Derneği yönetimi, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'u Ankara'da ziyaret etti. Bakan ERSOY gelecek​ ÇEŞTOB Başkanı Yakup Demir, "Turizm ve işletme belgeli tesislerin tek bakanlık üzerinden denetlenmesi, turizm işletme belgesinin daha etkili bir şekilde avantaj sağlaması, Çeşme başta olmak üzere, tüm yarımadanın turizm gelişim bölgesi olması gerektiği yönündeki taleplerimizi Bakan Ersoy'a ilettik" dedi.

Alaçatı 75 desibel deklarasyonu, booking.com'un açılması, festivallere maddi ve manevi destek istediklerinin de altını çizen Demir, "Personel sıkıntısıyla ilgili önerilerimizi sunduk. Bu konuda turizm meslek liselerinin çoğaltılması, turizm fakülteleri ve yüksekokulları dahil, pek çok ülkede olduğu gibi, staj uygulamasının asgari 3 aya çıkarılması için, YÖK ve Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği yapılmasını talep ettik. Tüm isteklerimiz not edildi. Bakanımız, turizmin önündeki engellerin kaldırılması yönünde araştırmalar yapıldığını ve öncelikle bu engellere odaklanacağını aktardı" diye konuştu. ÇEŞTOB ve ATD temsilcileri olarak tüm istek ve sorunları detaylı anlatan kitapçığı da Bakan Ersoy'a teslim ettiklerini belirten Demir, "Alaçatı ve Çeşme ile ilgili daha detaylı turizm projeleri çalışmamız için talimat verdi. Ayrıca ilçemizin turizm değerlerini ve sorunlarını konuşmak üzere kendilerini davet ettik. Sezon içinde bu görüşmenin olacağı yönünde de onay aldık" dedi.

KAHRAMAN DURAK

Turizmcilerin Ankara çıkarması haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN