• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İzmir'in en büyük spor kompleksi Karabağlar'a yapılacak

İzmir'in en büyük spor kompleksi Karabağlar'a yapılacak

02.08.2018, 09:53 Güncelleme Tarihi: 02.08.2018,09:57

Kaya, muhtarlarla buluşması esnasında kendisini arayan Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu'ndan da ilçeye yapılacak spor kompleksinin müjdesini aldı

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Karabağlar'da muhtarlarla buluşmasında imar barışı ve kentsel dönüşüm başta olmak üzere önemli mesajlar verdi.

Karabağlar'ın 500 bine yaklaşan nüfusunun olduğunu hatırlatan Kaya, ilçedeki en büyük sorunun plansızlık ve bunun getirdiği çarpık kentleşme olduğuna dikkat çekti.

Kaya, yerel yönetimin yetkisi olmasına rağmen Karabağlar'ın planlarını yapmadığını ileri sürerek, "20 yıldır plan yapmalarını bekliyoruz. Yetki istediler, yetki de verdik. 15 yıl bekledik yapmadın, 5 yıl resmi yetki verdik yine yapmadın. Karabağlar'ın geleceği için kalem oynatmadın. Böyle sorumsuz yerel yöneticilik olmaz. Binlerce insanımız Karabağlar'ın CHP'li Belediyesi'nin keyfini bekledi. Ama gördük ki bunların iş yapmaya niyeti yok. TBMM Başkanımız Sayın Binali Yıldırım'ın Başbakanlığı döneminde verdiği talimatla Karabağlar'da vatandaşlarımızın istediği çözümü gerçekleştiriyoruz. Ada bazlı imar planları bakanlıkça yapılacak, vatandaşın müteahhitle kendisinin anlaşmasıyla yerinde kentsel dönüşüm gerçekleşecek. Buna Salih Omurtak Mahallesi ile başlıyoruz. Her şeyi şeffaf, vatandaşın istediği şekilde yapıyoruz. Türkiye'de bu şekilde kentsel dönüşüm modelinde ilk adres Karabağlar oldu. Yine Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projesi de halen Karabağlar'da devam ediyor. Kentsel Dönüşüm esasında yerel yönetimlerin yapması gereken bir konudur. Ama CHP'li belediyelerin tavrı ortada. Vatandaşlarımızı onların istismarına kurban edemezdik. Çünkü bu konu siyasi bir konu değil, sosyal bir konudur" dedi.

KARABAĞLAR'A DÖRT OKUL

Karabağlar'da Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Kaymakamlık Hizmet Binası arasında kalan 31 dönümlük alana 4 adet okul yapılacağını belirten

Kaya, bu alanda ilçeye bir de kent meydanı kazandıracaklarını söyledi. Poligon Mahallesi'nde bulunan Deniz Kuvvetleri'ne ait 14 dönümlük bir arsanın da Milli Eğitim'e verileceğini ifade eden Kaya, buraya da eğitim kampüsü yapılacağının bilgisini verdi. Kaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın söz verdiği millet bahçelerinden birinin de Karabağlar'a yapılacağını söyledi.

Karabağlar'ın üniversite kampüsüne kavuşacağını, CHP'lilerin istememesine rağmen 'üniversite kenti' olacağını belirten Kaya, "Biz Karabağlar'ın potansiyelini ortaya çıkarmak istiyoruz. Karabağlar'daki hiçbir problemin kaynağı merkezi hükümet değil. Bütün problemlerin kaynağı CHP'li yerel yönetim. Bunlar Karabağlar'ı varoş görüyorlar, bu güzel ilçeye hiçbir şeyi yakıştıramıyorlar. İşte, biz Karabağlar'ı üniversite kenti yapmak istiyoruz, onlar ise buna karşı çıkıyor. Bütün bunlara rağmen biz Karabağlar'a hizmet etmeye ve bu güzel ilçenin makus talihini değiştirme yönünde çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

BAKAN ARADI SPOR KOMPLEKSİ YAPACAĞINI SÖYLEDİ

Muhtarlarla buluşması esnasında Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu tarafından telefonla aranan Kaya, Karabağlar Kentsel Dönüşüm Alanı içerisinde yapılacak olan İzmir'in en büyük spor kompleksinin imzalarının atıldığının müjdesini aldı. Kasapoğlu'nun verdiği müjdeyi muhtarlarla paylaşan Kaya, "Sayın Bakanımızla dün bu konuyla ilgili görüşmüştüm. Bugün bana geri döneceğini söylemişti. Şimdi sizin yanınızda denk geldi aradı, imzayı attığını ve Karabağlar'ın bu büyük spor kompleksine kavuşacağını söyledi. Karabağlar'ımıza hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.

Karabağlar'daki programları çerçevesinde, Yunus Emre Mahallesi'nde yapımı süren Gençlik ve Spor Merkezi'ne de giden Kaya, tesisi dolaştı. Kompleks içinde bulunan spor salonu, jimnastik salonu ve ofisleri gezen Kaya, merkezin inşaatının kısa zaman içinde tamamlanacağının müjdesini verdi.

DHA

İzmir'in en büyük spor kompleksi Karabağlar'a yapılacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN