• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kongreye 'den rekor katılım

Kongreye İzmir'den rekor katılım

17.08.2018, 13:42 Güncelleme Tarihi: 17.08.2018,13:50

İl Teşkilatı, cumartesi günü yapılacak olan 6'ncı için Ankara'ya gidecek. Partililer, 75 otobüs ile akşam saatlerinde İzmir'den yola çıkacak. İzmir'den kongreye 6 bin partilinin katılması bekleniyor.

AK Parti 6'ncı Olağan Büyük Kongresi, yarın (cumartesi) Ankara'da gerçekleştirilecek. Kongreye İzmir'den yoğun bir katılım sağlanacak. İzmir'den kongreye il ana kademe üyelerinin yanı sıra, gençlik kolları, kadın kolları da katılacak. Partililer, il ve ilçe teşkilatları önünden kaldırılacak otobüsler ile Ankara'ya gidecek. İzmir'den Ankara'ya harekete edecek ilk grup gençlik kolları olacak. Otobüslerle, bugün saat 17.00'de İzmir'den yola çıkan gençlik kolları üyelerinin, sabaha doğru Ankara'da olması planlanıyor. Ana kademe ve diğer partililer ise saat 21.00'de yola çıkacak. Ak Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül de, bugün gün içerisinde Ankara'ya gidecek. İzmir'den kongreye 6 bin partilinin katılması bekleniyor.

GENÇLİK KOLLARI İDDİALI

Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Kadir İnan, kongreye özel, kapsamlı bir çalışma yaptıklarını, il kadın ve gençlik kolları ile birlikte öncü grup olarak bugün Ankara'ya merkeze harekete edeceklerini belirtti. Kongre salonunda renkli pankart ve sloganlar ile teşkilatın farkını ortaya koyacaklarını söyleyen İnan, "Pankartlarımız ve sloganlarımız hazır. Sürprizlerimiz olacak. İki hafta boyunca çalıştık. Sadece biz, 1200 kişi ile gideceğiz. En yüksek katılımı gerçekleştireceğiz. En iddialı ekip İzmir'den yola çıkıyor" dedi.

DHA

Kongreye İzmir'den rekor katılım haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN