• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Hesabını veremeyeceğim hiçbir şey yok

Hesabını veremeyeceğim hiçbir şey yok

19.08.2018, 23:21

Servetiyle ilgili ortaya atılan iddialara cevap veren Başkan Akpınar, “ Benim, hukukun üstünlüğüne karşı veremeyeceğim bir hesabım yoktur” dedi

İzmir Karşıyaka Belediyesi'nin CHP'li Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, sosyal medyada servetiyle ilgili ortaya atılan iddialarla ilgili Yeni Asır'a konuştu.

ART NİYETLİ

"Son günlerde, kişisel edinimlerim üzerine sosyal medya ve bazı 'şantajcı' internet siteleri üzerinden yapılan haberleri takip ediyorum" diyen Akpınar, "Şu unutulmamalıdır ki ben kamu görevi yapıyorum. Devletin resmi organları, belediyeye giren ve çıkan her kuruşu takip etme ve hesap sorabilme kudretine sahipken, sosyal medyada bu tür karalama kampanyası yürütmek anlamsız ve art niyetlidir. İddiaları ortaya atan kesimlerin, toplum nezdindeki duruşları herkes tarafından malumdur. Aileme ve bana atılan iftiralar ve bunu yapan kişiler ile ilgili yasal yollara başvurduğumun bilinmesini isterim" dedi,

BELGESİ OLAN VERSİN

Bir belediye başkanı olarak, toplumun gözünün önünde yaşadığını dile getiren Akıpanar, "Denetime açık bir kamu hizmeti yürütürken ve her yıl resmi olarak mal beyanında bulunurken; kamu zararı yaratmış olsam ya da haksız zenginleşme içinde olsam devletin resmi kurumları buna müdahale eder, hesap sorardı. Aileme ait olan, şahsi edinimlerimizi saklama gayreti içerisinde olmadığımızın bilinmesini isterim. Elinde aksi bir belge olan varsa, tıpkı benim yaptığım gibi savcılığa başvurmalı ve hukuk önünde hesap sormalıdır. Benim, hukukun üstünlüğüne karşı veremeyeceğim bir hesabım yoktur. AK Parti İl eski Başkan Yardımcısı Hüsnü Boztepe'nin daha önce kendisiyle ilgili ortaya attığı iddialara karşı açtığı davanın sürdüğünü ifade eden Akpınar, "Boztepe'nin 'Beraat ettim' dediği dava henüz bitmedi. İstinaf Mahkemesi'nde dava sürmektedir. Eski İl Başkan yardımcısının, şahsi geliri ya da geçimini nasıl sağladığı beni ya da başkasını ilgilendirmiyorsa, ailemin edinimleri hakkında da sosyal medya kahramanlığı yapmak yerine, savcılığa gidilmesinin daha doğru olacağı inancındayım" ifadelerini kullandı.

ABD SALDIRILARI

Akpınar, Kent A.Ş'deki işçilerin maaşlarının yarısının yatırılması konusunu ise, ABD'nin Türkiye ekonomisine yaptığı saldırılar üzerine yaşanan gelişmelere bağladı.

'ADALETSİZLİĞİ ORTADAN KALDIRDIM'

Bugüne kadar belediyeyi bir kuruş kamu zararına uğratmadığını ifade eden Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Göreve geldiğimde, belediyenin tüm birimlerindeki ücret adaletsizliğini ortadan kaldırdım ve eşit işe eşit ücret uygulaması sağladım. Maaşlar arasındaki yüzde 30'luk farkı kaldırdık. Tüm çalışanların sendikal örgütlenmesinin önünü açtım ve yüzde 25 oranında zam yaptım" diye konuştu.

Hesabını veremeyeceğim hiçbir şey yok haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN