• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

yeniden aday olacak mı?

Kocaoğlu yeniden aday olacak mı?

11.09.2018, 15:44

CHP'lilerin 9 Eylül günü Ankara'ya gitmesi ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu'nun 9 Eylül törenlerinde örgüt tarafından yalnız bırakıldığı yorumlarına yanıt veren Yücel, "Örgüt Aziz Kocaoğlu'nu yalnız bıraktı mı? Bence bırakmadı. On binlerce kişi kutlamalara katılmış ben de bunları izledim. Aramızda bir fikir ayrılığı kırgınlık kesinlikle yok. Sadece imza sürecinde ayrı görüşlerimiz oldu" dedi.

1 Ekim'de aday olup olmayacağını açıklayacak olan Aziz Kocaoğlu'nun, yeniden aday olup olmaması konusunda görüşleri sorulan Yücel, "Bu konuda açıklama yapacak olan Sayın Kocaoğlu'dur. Aziz Kocaoğlu'nun İzmir'e yaptığı hizmetler nesiller boyu anlatılacak hizmetlerdir. Partimiz için değerlidir. İradesini kendisi paylaşır. Aday olmaması durumunda kaos olmasına kesinlikle izin vermeliyiz. İzmir il örgütünde bu tip görevleri yapabilecek çok sayıda arkadaşımız vardır. Tartışma ortamı yaratılmaması önemlidir. Ben şahsım ve yönetim olarak buna izin vermem. Aziz Kocaoğlu'nun İzmir'e yaptıkları ortada. Bitmeyen projeler var. Ama bu konuda kendi iradesi ve kararıyla aday da olabilir, başka bir arkadaşımızı da işaret edebilir, 'ben yokum' da diyebilir. Bu konuda bir açıklama yapmam, Sayın Kocaoğlu'nun iradesine haksızlık yapmak olur" dedi.

Kocaoğlu yeniden aday olacak mı? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN