• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Gelin kaynağını size gösterelim

Gelin kaynağını size gösterelim

13.09.2018, 00:00 Güncelleme Tarihi: 13.09.2018,14:16

lağım kokarken Sırrı Aydoğan’ın “Kaynağını tespit edemedik”, ’nun “Arıtma kokmuyor” açıklaması çileden çıkardı. Vatandaşlar: Gelin kokunun kaynağını gösterelim

İzmir'de ağır lağım kokusu tartışmaları devam ediyor. Geçtiümiz gün İzmir Büyüksehir Belediyesi Meclisi Baskan Vekili Sırrı Aydogan'ın, "Kokunun kaynagını bulamadık", IZSU'nun ise "Çigli Atık Su Arıtma Tesisi'ndeki çamurlar kokmuyor seklindeki açıklamaları Izmirliler'i çileden çıkardı. Özellikle arıtmadan yükselen agır kokudan en çok etkilenen Çigli ve Karsıyaka'da oturan vatandaslar tepki gösterdi. "Kim arıtma tesisindeki çamurlar kokmuyor diyorsa ya Izmir'de yasamıyordur ya da koklama duyularında kesin problem vardır" diyen vatandaslar Baskan Vekili Sırrı Aydogan ile IZSU yetkililerine "Gelin kokunun kaynagını biz size gösterelim" çagrısında bulundular.

HAYRETLE İZLİYORUZ

Kokuyla ilgili uzun süre sessizligini koruduktan sonra pes pese konuyla ilgili açıklama yapan Büyüksehir yetkililerinin garip tutumunu hayretle izlediklerini belirten Çigli halkı, "Eger gerçekten kokunun kaynagını tespit etmek istiyorlarsa IZSU Genel Müdürlügü yetkililerini ve CHP'li Meclis Baskan Vekili Sırrı Aydogan'ı Çigli'ye davet ediyoruz. Karsıyaka'ya, Seyrek'e gelsinler bizzat kendileri havayı koklayıp hissetsinler. Bakalım kokuyor mu kokmuyor mu? Üçkuyular'a gidip Hava Egitim Komutanlıgı'nın önüne gelsinler. Denize desarj nasıl oluyor görsünler. Vatandasın gözünün içine bak baka yalan söylüyorlar" dedi. Çigli Meclis Üyesi Yeter Gören, "IZSU'nun açıklamasını hayretle okudum. Arıtma tesisinde koku problemi yok diye açıklama yapmıs. Her halde saka yapmıslar. Uzun yıllardan bu yana IZKENT'te oturuyorum. Bırakın meclis üyeligini bir vatandas olarak artık bıktık diyorum. Bir yandan Harmandalı çöplügünden diger yandan Çigli Atık Su arıtma tesisinden gelen pis koku resmen bizi canımızdan bezdirdi. Yaz günü kapı pencere açamaz hale geldik. Bu da yetmezmis gibi gece yatarken evimizin banyosunda, mutfagında ne kadar gider varsa hepsini bezlerle tıkıyoruz. IZKENT'te adeta oksijene hasrete yasıyoruz" dedi.

DAYANILMAZ HALE GELDİ

Şükran Yüksek: 1997 yılından bu yana koku ile adeta savaş veriyoruz. Çöp dağları her geçen gün yerleşim alanlarına biraz daha yaklaşıyor. Geceleri mümkün değil balkonda oturamıyoruz. Emine Pekcan: Kokudan duramaz hale geldik. Banyodan, tuvaletten koku eve yayılır oldu. Sağlık açısından da risk altındayız. Ayşegül Kocaoğlu: Kahvaltı yaparken, yemek yerken koku nedeniyle sürekli midem bulanıyor. Resmen sağlığım bozuldu. Cam açıp evimi dahi havalandıramıyorum. Esen Koşu: Ne bahçeye ne de balkona çıkabiliyoruz. Koku artık dayanılmaz boyutlara ulaştı. Recep Sarıoğlu: Ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız. Yaz günü balkona çıkmanın imkanı yok.

Egeli Sabah

Gelin kaynağını size gösterelim haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN