• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'de çiftlik evine

İzmir'de çiftlik evine silahlı saldırı

17.09.2018, 11:40

'in Bayındır ilçesinde bir çiftlik evi kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce silahlı saldırıya uğradı. Evde çocukların da bulunduğu sırada yaşanan saldırının bir haraç çetesi tarafından yapıldığı iddia edildi.

Saldırı, Çayiçi mevkinde Necati Güçtekin adlı vatandaşa ait çiftlik evinde meydana geldi. Sabah saatlerinde yoldan eve doğru av tüfeğiyle 5 el ateş eden kişi ya da kişiler, daha sonra olay yerinden kaçtı. Kurşunlar park halindeki kamyonete ve prefabrik evin duvarına isabet etti. Evin içerisinde de kurşun izlerine rastlandı. Olay sırasında Necati Güçtekin'in eşi ve 3 torununun da evde bulunduğu öğrenildi. Saldırıda herhangi bir can kaybı yaşanmadı.HARAÇ İDDİASI
Olayın ardından konuşan mağdur Necati Güçtekin, dikkat çekici iddialarda bulundu. Bazı şahısların yaklaşık 1 ay önce kendisinden 150 bin lira haraç istediğini iddia eden Güçtekin, bu parayı vermediği için 2 hafta önce park halindeki aracının lastiklerinin kesildiğini belirtti. Güçtekin, "Bayındır'da mafya yapılanması çabasında olan bu şahıslar, 17-18 yaşındaki gençleri kullanarak insanlardan haraç topluyorlar. Jandarmanın ve polisin bu haraç çetesini acilen çökertmesini bekliyoruz" dedi.

Olayla ilgili jandarmanın incelemesi sürüyor.

İzmir'de çiftlik evine silahlı saldırı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN