• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Evlerin önü çamur deryası!

Karşıyaka Cumhuriyet Mahallesi sakinleri, evlerinin önündeki patlak su boruları nedeniyle yıllardır çamur içinde yaşıyor

Evlerin önü çamur deryası!

24.09.2018, 00:00 Güncelleme Tarihi: 24.09.2018,00:58

İzmir'in Karşıyaka ilçesi Cumhuriyet Mahallesi 6711 sokak 4 numarada oturan semt sakini Rahmiye Aşık, evinin önünden yıllardır akan sulardan bıktığını söyledi.
Su borusunun patlak olması nedeniyle yaz kış demeden bahçesinden sular aktığını bu nedenle mağduriyet yaşadığını belirten Aşık, belediye yetkililerini göreve çağırdı. Sorunu defalarca iletmesine rağmen bir çözüm bulunamadığına dikkat çeken Aşık, "Yıllardır aynı sorunu yaşıyoruz" dedi.ÇÖP DEĞİL GERİ DÖNÜŞÜM KUMBARASI!

İzmir'in Karabağlar ilçesi Üçkuyular Mahallesi'nde bulunan cam şişe kumbarasının haftalardır boşaltılmaması vatandaşların tepkisine neden oldu.
Geri dönüşüm amaçlı kullanılması gereken kumbaraların çöp kutusu gibi kullanıldığını belirten vatandaşlar, "Kumbara ağzına kadar dolup taştı. Hatta çevresi de çöp içinde kaldı. Karabağlar Belediyesi'ni bir hafta boyunca her gün aradığımız halde ilgilenilmedi. Kumbaradan pis kokular da yayılmaya başladı" ifadelerini kullandı.

KÖRFEZ'E AKAN LAĞIM SUYU İSYAN ETTİRDİ

İzmir'in Çiğli ilçesi Atatürk Mahallesi'nde arızalı kanalizasyon pompası vatandaşların tepkisine neden oldu. Bozuk olan kanalizasyon pompasından dereye lağım suyu aktığını belirten vatandaşlar, "Arızalı pompadan akan lağım suyu önce dereye akıyor oradan da İzmir Körfezi'ne gidiyor.
Belediye yetkililerine birçok kez pompayı onarmaları için başvuruda bulunmamıza rağmen ilgilenilmedi.
İzmir Büyükşehir Belediyesi körfez kirliliğiyle mücadele edeceğine, hala kirletmeye devam ediyor. Bu soruna nasıl kayıtsız kalabiliyorlar anlaması güç" dedi.

Evlerin önü çamur deryası! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA