• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Aday gösterilirsem yüzde 60 ile alırım’

‘Aday gösterilirsem yüzde 60 ile alırım’

11.10.2018, 00:07

’nde basın mensuplarıyla buluşan Başkanı Akpınar, “ Büyükşehir Başkanlığı’na aday gösterilirsem, tarihi oyla seçilirim. Yüzde 60 alırım, üstüne çıkarsa da şaşırmayın” dedi

Karşıyaka Belediye Başkanı CHP'li Hüseyin Mutlu Akpınar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olup olmayacağı yönündeki soruya "Ne kulis atarım, ne 'adayım' derim. Bana bu görev verilirse yaparım. 2014'te nasıl 8 ilçe kaybedilirken, bazı ilçeler erirken Karşıyaka'da oylarımızı artırdıysak; İzmir'de de tarihi bir oyla seçilirim. Yüzde 60 ile alırım. Üstüne çıkarsa da hiç şaşırmayın" diye konuştu.

HAYATIM SİYASET

Akpınar, Zübeyde Hanım Nikah Evi'nde basın mensuplarıyla buluştu. Görev süresince yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren Akpınar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olup olmayacağını soran basın mensuplarına "Ben 2014'te Konak Belediye Başkan aday adaylığı için müracaat ettim ancak Karşıyaka Belediye Başkanı olarak huzurlarınıza çıktım. Görevimi eksiksiz yerine getirdim. 'Karşıyaka'yı bilmez, yönetemez' dediler. Başladıktan sonra da 'Bu adam nereden biliyormuş bunu' dediler. Ben İzmir siyaseti yaptım. Kırsala da metropole de dokundum" şeklinde yanıt verdi. Akpınar, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hayatımı siyasete, bu kente verdim. Ben haddimi bilirim. Yaptıklarımın daha iyisini yapacaklarıma inanıyorlarsa Büyükşehir başkanlığına aday gösterirler. Ne kulis atarım, ne 'adayım' derim. Bana bu görev verilirse yaparım. 2014'te nasıl 8 ilçe kaybedilirken, bazı ilçeler erirken Karşıyaka'da oylarımızı artırdıysak, İzmir'de de tarihi bir oyla seçilirim. Buna eminim. Aziz Kocaoğlu İzmir tarihinde 3 dönem yapıp tarihe geçtiyse beni Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterirlerse, Hüseyin Mutlu Akpınar Anadolu evladı olarak tarihe geçer. Yüzde 60 alırım. Üstüne çıkarsa da hiç kimse şaşırmasın. Kamuoyuna soralım, 'yapabilir mi yapamaz mı?' Bir kişinin istemesiyle olmaz. Kimsenin istemediği ortamda Büyükşehir Başkanı adayı olur ve sonrasında o koltuğa seçilirsem, orada 5 yıl duramam."

'AZİZ BEY'E TEŞEKKÜRLER'

Akpınar, 2019'da aday olmayacağını açıklayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun kararını da şöyle değerlendirdi:

"Büyükşehir Belediye Başkanımız çok güzel bir davranış sergiledi. Genelde siyasetçiler mezarda biter. Nereye kadar gidiyorsa gider. Bırakma alışkanlığı pek yoktur. AK Parti'de 3 dönem kuralı vardır. Ama başka bir yerde değerlendirilir. Aziz Bey 3 dönem yaptı. İlke kararı olmamasına rağmen, 'Ben siyaseti bırakıyorum' dedi. Siyaset bir meslek değil yaşam biçimidir. Ben siyaseti bırakmam. Aziz Bey'e siyaset nezaketinden ve 15 yılda İzmir'e vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum."

‘Aday gösterilirsem yüzde 60 ile alırım’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN