• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ayakkabıcılar sitesi çöplüğe döndü

Ayakkabıcılar sitesi çöplüğe döndü

31.10.2018, 23:28

Işıkkent’te toplanmayan çöpler dağ oluşturdu. Esnaf, yollara taşan çöplerin hem sağlıklarına hem de arabalarına zarar vermesinden şikayetçi oldu

Ayakkabıcılar Sitesi'nde sokakların ortasında bulunan çöpler, belediyenin ilgisizliğini gözler önüne serdi. Ayakkabı dünyasının İzmir'deki merkezi olan sitenin hali esnafı da çileden çıkardı.
Her köşe başında çöp yığınları dolduğunu söyleyen esnaf, belediye ekiplerinin düzenli olarak çöpleri toplamamasının ve yetersiz alt yapının ticarete de sekte vurduğunu belirtti.

KİMSE ÇÖZÜM BULMUYOR

Yollara taşan çöplerden şikayet eden esnaf, "Arabalarımızın lastikleri iki haftada bir patlıyor.
Çöplerin içerisinde olan metal, çivi ve diğer malzemeler yolların ortasına kadar ulaşıyor. Bu tür malzemelerin insanları yaralama riski de çok yüksek" diye konuştu.

Hijyenik olmayan koşullarda çalışmak zorunda kaldıklarının altını çizen Işıkkent Esnafı, "Tüm yetkili merciilere dilekçeler yazdık. Bizzat arayarak durumu bildirmeye çalıştık ama çözüm bulmamakta ısrar ediyorlar" dedi.

Ayakkabıcılar sitesi çöplüğe döndü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN