• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Büyükşehir ektiği marulları topluyor!

Büyükşehir ektiği marulları topluyor!

07.11.2018, 21:50

, İzmirlilere “yüzme” hayalleri kurdururken, bir taraftan da lağım sularını akıttığı Körfez’de, bu kirliliğin kanıtı olan “deniz marulu” yetiştirdi! Bostanlı sahilini esir alan bu marulların hasadını yapıp, toplamak da yine Büyükşehir’e düştü...

TOLGA TEKİN / NİDA ALADAĞ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun perişan ettiği Körfezi'nin Karşıyaka kıyılarında deniz yüzeyini kaplayan ve uzmanların 'deniz marulu' diye adlandırdığı yeşil örtünün kaldırılması için belediye ekipleri tarafından çalışma yapılıyor.
Vatandaşlar, Körfez'de günlerce süren pis kokunun ardından ortaya çıkan yeşil örtüye tepki gösterirken, temizlik çalışmaları hem karadan hem denizden kepçelerle iki gündür devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, kendi sorumsuzluğu nedeniyle yaşanan kirliliğin eseri olan marulları kepçelerle topluyor.

Büyükşehir ektiği marulları topluyor! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN