• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İl Yönetimi küfürü yok saydı

, Örgütü’nün Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu hakkında disiplin soruşturması başlatılması yönündeki talebine cevap verdi. İl Örgütü, “Sizin böyle bir yetkiniz yok” dedi

İzmir CHP İl Yönetimi küfürü yok saydı

21.11.2018, 00:00 Güncelleme Tarihi: 21.11.2018,10:15

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Örgütü'nde geçtiğimiz hafta meydana gelen 'tokalaşma' krizinde önemli bir gelişme yaşandı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 80. Yıl dönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen anma töreninde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu arasında yaşanan tokalaşma krizi sonrası Başkan Kocaoğlu, ilçe başkanı Gruşçu'ya küfür etti. CHP İl Başkanı Deniz Yücel'in de şahit olduğu olayla ilgili olarak Konak ilçe örgütü geçtiğimiz hafta içinde Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu hakkında disiplin soruşturması başlatılması yönünde dosya hazırlayıp İl Başkanlığı'na gönderdi. İlçe örgütünün hazırladığı dosyanın il başkanlığı tarafından işleme konması beklenirken, ilgili kurumdan şaşırtan yanıt geldi. CHP İl Örgütü, tüzüğün gerekli maddesini gerekçe göstererek, 'Sizin böyle bir yetkiniz yok. Konuyla ilgili herhangi bir işlem gerçekleşmeyecektir' şeklinde bir cevap verdiği öğrenildi. 10 Kasım törenlerinde İzmir protokolünün önünde yaşanan olaya il başkanlığının kayıtsız kalması kafa karıştırdı.

Egeli Sabah

İzmir CHP İl Yönetimi küfürü yok saydı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA