• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'de liseli Emre Berk 7 ayda 40

İzmir'de liseli Emre Berk 7 ayda 40 kilo verdi

04.01.2019, 14:17 Güncelleme Tarihi: 04.01.2019,14:19

'deki Obezite ve Diyet Polikliniği'ne başvuran (18), aldığı profesyonel yardımla 7 ayda 40 kilo vererek, 120 kilodan 80'e indi.

Lise öğrencisi , 120 kiloya çıkınca sağlık problemleri yaşamaya başladı. Okuldaki öğretmenin sağlığı için kilo vermesi gerektiğini söyleyip, bu konuda cesaretlendirdiği Emre Berk, Obezite ve Diyet Polikliniği'ne başvurdu. Emre Berk Taşdemir, aldığı profesyonel yardım ile 7 ayda 40 kilo vermeyi başardı ve ideal kilosu olan 80'e indi.

Arkadaşları tarafından hep kilolu diye nitelendirildiğini belirten Emre Berk, "Bu işi doğru beslenme ile başardım. İradeli bir şekilde bana yazılan programı uyguladım. Bu sayede 40 kilo verdim. Hastanede bana destek olan tüm çalışanlara minnettarım" dedi. Polikliniğe başvurana kadar hep kilolu biri olduğunu söyleyen Emre Berk Taşdemir, "Sağlık problemlerimin ortaya çıkması ile beraber kendimi kötü hissetmeye başladım. Kilolarımla barışık olduğumu kendime telkin ediyordum ve profesyonel yardım almaktan kaçınıyordum. Annem hastanede hemşire olarak görev yapıyor. O da bana devamlı kilo vermem gerektiğini ve profesyonel yardım almamı söylüyordu. Çünkü ailemde diyabet hastalığı mevcut. Annemin ve babamın tüm yakınlarında da diyabet hastalığı var. Bu ekstra bir risk oluşturuyordu benim için. En son tartıldığımda tartıda 120 kilogram yazıyordu. Sanki birisinin 'Artık yeter, bu şekilde gitmez' demesini bekliyormuşum. Okulda çok sevdiğim bir öğretmenim, fazla kilolarımın olduğunu ve artık sağlıklı bir şekilde kilo vermem gerektiğini söyledi. Annemin yönlendirmesiyle Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi'ne geldim. İlk olarak dahiliye polikliniğinde muayene ve tetkiklerim yapıldı. Daha sonra diyet polikliniğinde bana uygun bir beslenme programı çıkarıldı. Bu aşamada çalışanların yaklaşımları beni motive etti" diye konuştu.

İzmir'de liseli Emre Berk 7 ayda 40 kilo verdi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN