• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Tramvay kalkmayacak Çandarlı tamamlanacak’

‘Tramvay kalkmayacak Çandarlı tamamlanacak’
Giriş Tarihi: 12.1.2019

Büyükşehir Başkan Adayı Zeybekci: “Tramvayı kaldırmayacak, eksiklerini gidereceğiz. ve ’nı bitireceğiz.”

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla İzmir'deki basın mensuplarıyla il binasında buluştu. 31 Mart'ta İzmir'in konuşulacağını söyleyen Zeybekci gazetecilerin sorularını yanıtladı.

'İSİM ZİKRETMEM'

Kampanya sürecinde rakip parti adaylarından hiçbirinin ismini zikretmeyeceğini, isimlerle işinin olmadığını söyleyen Zeybekci, "Seçilirseniz tramvayı kaldırmayı düşünüyor musunuz?" sorusuna, "Niye kaldıralım, yapılmış yapılmıştır, eksiklerini, arızalarını gideririz. Vatandaşlarımızın istekleri var. Alsancak'la ilgili ilavelerimiz olacak" yanıtını verdi. İzmir Tüp Geçiş Projesi'nin ÇED olumlu kararının iptal edildiği hatırlatılan Zeybekci, "Türkiye'de ve dünyada uzmanları toplayarak çok kısa bir zaman içinde körfez koruma ve kullanma master planını yapacağız. Kesinlikle İzmir Körfezi'ni kullanarak bir ulaşım çözümü geliştirmek gerekiyor. Çevre hassasiyetlerinin tamamını da yerine getirerek yapmak lazım. Bu anlayışla Körfez Geçiş Projesi'ni tamamlayacağız. İzmir'de tüm ulaşım sisteminde daireyi tamamlamamız gerekiyor. Tramvay büyük boşluğun ortasında iki çizgi, gidip geliyor. Bu sistemin tamamlanması gerekiyor. Metro, İZBAN tamamlanmak üzeredir.
İkinci değil üçüncü çevre yolları planlanmalıdır" diye konuştu. Çandarlı Limanı'yla ilgili de konuşan Zeybekci, "Türkiye'nin en büyük limanı olacak. Çandarlı'dan dönüşümüz yok. En iyi, en doğru yer orasıdır" dedi.

'ŞİMDİ YÜZDE 13-14 FARK VAR'

Cumhur İttifak'ındaki MHP ile yapılacak çalışmalara dair bilgi veren Zeybekci, şunları söyledi: Yüzde yüz uyum olsa aynı parti olurduk. MHP İzmir İl Başkanımız ve teşkilatta, AK Parti'de gördüğümüz sıcaklığın aynısı var. Cumhur İttifakı'nın adayıyız, il binası ve ilçe binasında posterlerimiz var. Onlar seçim büroları kuracaklar, biz de yer alacağız. 1.5 ay önce MHP'li kardeşlerimizin AK Parti'li adaya oy oranı ile şimdiki arasında 13-14'lük fark var. Yüzde 70'ler seviyesinde 'oy veririm' demeleri, bizim için oldukça iyi bir noktaya gelmişiz demektir" dedi.

‘Tramvay kalkmayacak Çandarlı tamamlanacak’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN