• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Adliyedeki davasında tahliye kararı

Adliyedeki gaz kaçağı davasında tahliye kararı
Giriş Tarihi: 13.2.2019

İzmir Adliye Sarayı'nda yangın tüplerinin bakımı sırasında sızan karbondioksit gazından Salih Ataoğlu'nun (47) ölümü, ve 28 kişinin zehirlenmesi ile ilgili açılan davada karar çıktı. Olaydan hemen sonra 'Bilinçli taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma' suçundan tutuklanan firma sahibi Ahmet Bilgin, mevcut delilleri değiştirme ve karartma ihtimali bulunmamasından dolayı cezaevinden tahliye edildi. Bayraklı ilçesindeki İzmir Adliye Sarayı'nda 11 Ekim 2018 tarihinde meydana gelen olayda yangın tüplerinin periyodik bakımı sırasında olaya müdahale eden sağlıkçılar, güvenlik görevlileri ve polislerden oluşan 28 kişi karbondioksit gazından etkilenip tedaviye alınırken, 1 kişi de hayatını kaybetmişti. Kaza ile ilgili mahkemeye sunulan iş güvenliği uzmanının raporunda da tek sorumlunun, firma sahibi olmadığı vurgulanmıştı.

'BİR DAHA YAŞANMASIN'

Bilgin'in avukatı Metin İnan, "Biz şirket yetkilisinin bu elim kazanın tek sorumlusu olmadığını savunmuştuk. Aldırdığımız bilirkişi raporu da savunmamızı doğruladı. Hepimizin ortak temennisi böyle kazaların bir daha yaşanmaması. Ataoğlu'nun ailesine yeniden başsağlığı, yaralananlara da acil şifalar diliyorum" şeklinde konuştu.

METİN BURMALI

Adliyedeki gaz kaçağı davasında tahliye kararı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN