• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Metro parkı inşaatı çöktü facia sabah fark edildi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, Konak ilçesindeki metro vagonu yer altı parkı inşaatı, gece 03.42’de çöktü. Sabaha kadar kimsenin fark etmediği göçük alanında kaybolan 2 bekçi hala aranıyor.

Metro parkı inşaatı çöktü facia sabah fark edildi

14.3.2019

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, metro vagonları için yapılan yer altı park alanının inşaatında göçük meydana geldi. Konak ilçesi Halkapınar Spor Salonu önünde yapımı devam eden inşaatın sabah vardiyasına gelen görevliler, göçük oluştuğunu ve 2 bekçinin kayıp olduğunu fark edip durumu yetkililere bildirdi. İnceleme yapan ekipler, gece görevli olan 2 bekçiye ulaşamayınca durumu polis, itfaiye, AKS ve AFAD ekiplerine bildirdi. Bölgeye gelen ekiplerin, 2 bekçiyi arama çalışmaları sürüyor. Polis ekipleri, toprakta kayma ve oynama olduğunu belirterek göçük riski nedeniyle gazeteciler ile görevliler dışındaki kişileri çalışmaların sürdürdüğü alandan uzaklaştırdı.

VALİLİK SORUŞTURMA BAŞLATTI
AFAD, İtfaiye ve AKS ekiplerinden oluşan 15 kişilik ekibin arama çalışmalarına, kokuya duyarlı 2 dedektör köpek de katıldı. İnşaat alanında saat 03.42'de elektriklerin kesilmesi nedeniyle yetkililer göçüğün bu saatte meydana gelmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. Göçük altında kaldığı tahmin edilen bekçilerden Mehmet Çiftçi'nin ailesi de olay yerine gelerek kurtarma çalışmalarını gözyaşları içinde izledi. Göçük altında kaldığı değerlendirilen bekçilerden Mehmet Çiftçi'nin ağabeyi Fevzi Çiftçi, yaklaşık 4-5 aydır gece bekçisi olarak çalışan kardeşiyle sürekli görüştüklerini, bu sabah haber üzerine bölgeye geldiğini belirtti. İzmir Valiliği de olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlattı.

KOCAOĞLU, 'YAĞMUR' DEDİ
Yaşanan facia ile ilgili İzmir Büyükşehir Belediyesi ise yaptığı açıklamayla tam bir skandala imza attı. Göçük olayını sağanak yağmura bağlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı açıklamada "Mevsim normallerinin üzerindeki yağışlar nedeniyle aşırı yüklenen zeminin diyafram duvarlarının arkasında baskı yaratması sonucu yaklaşık 20 metrelik bir bölümde sabaha karşı göçük oluştu" denildi. İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Gürkan Erdoğan ise göçük olayının yağmur suyuna bağlanmasının doğru olmadığını söyledi. Erdoğan, "Yağmur suyu hep olacak. Projelerin bunun hesaba katılarak yapılması gerekiyor" diye konuştu.

MERT ALPDÜNDAR

Metro parkı inşaatı çöktü facia sabah fark edildi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.