• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kürt seçmenler ’ye karşı

’de ile gizli ittifak yapan ’ye Kürt seçmenler tepki gösterdi. Türk bayrağını yakan, Atatürk büstünü kıran ile CHP’nin iş birliği Kürt seçmenleri de rahatsız etti.

Kürt seçmenler CHP’ye karşı

28.03.2019, 00:00 Güncelleme Tarihi: 28.03.2019,09:01

Yerel seçimlere sayılı günler kala CHP'nin HDP ile yaptığı gizli ittifak seçmenleri rahatsız etmeye devam ediyor. İzmir'de kürt seçmenler de gizli ittifaka tepki gösteriyor. Kürtlere en büyük zararı HDP'nin verdiğini belirten seçmenler, "CHP'ye Türk bayrağını yakan elleri nasıl sıkıyorsunuz" diyerek isyan etti. Vatandaşlardan 61 yaşındaki Cemalettin Çarpan, "Kürtlere en büyük zararı veren HDP'dir. Gaye Erdoğan'ı devirmek. Allah Erdoğan'ın eksikliğini vermesin. Erdoğan'ı devirseniz ne yapacaksınız? Etrafımızdaki bütün ülkeleri parçaladılar" dedi. Ahmet Bayram, "Ben Kürt oğlu Kürdüm. Muşluyum. Ben Kürdüm ya. Atatürk benim Atatürk'üm değil mi? Atatürk'ün büstünü PKK kırmadı mı? Sen PKK'nın elini neden gidip tutuyorsun. Bayrağımızı kim yaktı? Türk bayrağını yakan insanın elini neden gidip tutuyorsun?" diye konuştu.

BÖLMEYE ÇALIŞIYORLAR
35 yaşındaki Doğan Ablak, "Askerimizi polisimizi şehit eden PKK değil mi? Çoluğumuzu çocuğumuzu dağa kaçıran PKK değil mi? Öğretmenlerimizi dağa kaçırıyorlar. Halk bunlara güvenip de nasıl oy veriyor, şaşırıyorum" dedi. HDP'nin Kürtleri temsil etmediğini belirten vatandaş, "Nasıl temsil edecek. Daha kendine sahip çıkamıyor. Amerika'dan, İsrail'den yardım istiyor" dedi. Boyacılık yapan 48 yaşındaki Fikret Sönmez, "Adamların tek derdi var. Yeter ki bu vatan bölünsün. İnsanlarımız milli bekası her türlü zarara uğratılsın. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Devlet Bahçeli'den Allah bin kere razı olsun. Yeni nesil bunlara prim vermez" dedi. Mustafa Aksir, "Allah'a şükür. Vicdanım rahat. Kürt olarak Selahattin Demirtaş'a ve Kılıçdaroğlu'na, FETÖ'ye oy vermem. HDP, Kürtlerin temsilcisi değil. Onlar kafası beyni yıkanmış insanlar" dedi. Tekstil işi ile uğraşan 69 yaşındaki Suphi Çakmaklı, "Bu ittifak gitmez. Onlar Kürtleri kandırarak oy toplamaya çalışıyorlar. Bunları yaptıkları yanlıştır. Vatandaş olarak halk olarak bunlara karşı duruyoruz. Tepki gösteriyoruz. Okul yakıyorlar. Cami yakıyorlar" dedi.

Egeli Sabah

Kürt seçmenler CHP’ye karşı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA