• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Tarih hırsızları

Tarih hırsızları
Giriş Tarihi: 26.4.2019

İzmir'in Urla ilçesine bağlı Kuşçular Mahallesi'nde Selçuklular dönemine ait olduğu belirtilen çeşme ve çevresindeki taşlar kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından çalındı. Durumu fark eden Urla Kuşçular Mahalle muhtarlığı yetkilileri durumu jandarmaya haber verdi. Jandarma bölgede inceleme yaptıktan sonra İzmir Arkeoloji Müzesi Müdürlüğü yetkililerine haber verdi. Alınan ihbar sonrası SİT bölgesi dışında kaldığı öğrenilen Selçuklular dönemine ait tarihi Akçalılar çeşmesi ve çevresinde inceleme yaptı. Bazı lahitlerin de ortaya çıktığı kazı çalışması nedeniyle bölge koruma altına alınırken, giriş ve çıkışlar yasaklandı. Müze Müdürlüğü yetkililerinin vereceği rapor sonrası soruşturma başlatılacağı öğrenildi.

FATİH ŞENDİL

Tarih hırsızları haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN