• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

kirlilikten kurtulacak

Küçük Menderes kirlilikten kurtulacak
Giriş Tarihi: 13.8.2019

tarafından sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyen MKYK Üyesi ve 'in temizlenmesi için mücadele etmeye devam edeceklerini belirtti

AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, DSİ tarafından Küçük Menderes Nehri'nde sürdürülen temizlik çalışmalarını yerinde inceledi. Torbalı Sağlık'tan başlayan ve 30 kilometrelik bölümde devam edecek olan çalışmaları değerlendiren Kaya, Küçük Menderes'in temizlenmesi için mücadele etmeye devam edeceklerini belirtti. Küçük Menderes Havzası'nda bulunan Torbalı, Ödemiş, Tire, Kiraz, Selçuk, Bayındır ve Beydağ ilçelerindeki tüm paydaşlarla birlikte hareket edeceklerini de sözlerine ekleyen Kaya, Küçük Menderes'i kirlilikten kurtaracaklarını ifade etti.

30 KİLOMETRELİK ALAN

Kaya, "DSİ tarafından nehirde yürütülen çalışmalar devam ediyor. Torbalı'dan Küçük Menderes'in denize ulaştığı mansap noktasına kadar olan nehir yatağı boyunca ıslah yapılacak. Burada yürütülen makineli çalışmalar sonucunda Küçük Menderes Nehri'nin en kirli kabul edilen bölümünde ciddi bir temizlenme gerçekleşmiş olacak. Şu anda nehir yatağının 30 kilometrelik kısmına denk gelen bölümünde çalışma yürütülüyor" dedi.

Küçük Menderes kirlilikten kurtulacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN