• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İzmir'de 2 bin kişi 'nı zeybek oynayarak kutladı

İzmir'de 2 bin kişi Cumhuriyet Bayramı'nı zeybek oynayarak kutladı

29.10.2019, 15:11 Güncelleme Tarihi: 29.10.2019,15:13

İzmir'de Merkezi'nin organizasyonuyla bir araya gelen yaklaşık 2 bin kişi, cumhuriyetin 96'ncı kuruluş yılı nedeniyle zeybek oynadı.

İzmir'in Ödemiş ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen organizasyona katılan yaklaşık 2 bin kişi, zeybek oynayarak toplu performans sergiledi.Trafiğe kapatılan Saraçoğlu Caddesi'nde, Halk Eğitim Merkezi öncülüğünde düzenlenen etkinlikte, 22 usta öğretici eşliğinde yaklaşık 1 aydır yapılan hazırlıklar sonunda gösteri gerçekleştirildi.

Ödemiş Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Bakırlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, organizasyona Ödemişlilerin katılımdan büyük memnuniyet duyduğunu belirtti. Bakırlı, "Yaklaşık 2 bin kişinin katılımıyla, rekor bir katılımla zeybek oyununu oynadık. Zeybekler diyarı Ödemiş'te yediden yetmişe herkes katılım gösterdi. Önümüzdeki yıl daha yüksek katılımla bunu gerçekleştirmeyi hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

İzmir'de 2 bin kişi aynı anda zeybek oynadı

Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Ali Çelik ise organizasyonla Ödemiş'ten Barış Pınarı Harekatı'na selam gönderdiklerini dile getirdi. Etkinliğe katılanlardan Serpil Caymaz, "İlçemizde büyük bir coşku yaşadık. Heyecan verici bir etkinlik oldu." şeklinde konuştu. Ödemiş Halk Eğitim Merkezinde projeyi hazırlayan müzik öğretmeni Bedirhan Diyarbakırlı da katılımcılara teşekkür etti. İlçedeki kutlamalar, Ödemiş Saraçoğlu Stadı'nda düzenlenen programla devam etti.

İzmir'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu Ege'de Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

AA

İzmir'de 2 bin kişi Cumhuriyet Bayramı'nı zeybek oynayarak kutladı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA