• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’nda iki istasyon birleşti

'de 'nun yapımına devam ediliyor. Fahrettin Altay-Narlıdere hattındaki 7 istasyonda birden çalışan Büyükşehir Belediyesi, ile 'nu birbirine bağladı.

Narlıdere Metrosu’nda iki istasyon birleşti
Giriş Tarihi: 8.11.2019

İzmir'de Narlıdere Metrosu'nun yapımına devam ediliyor. Fahrettin Altay-Narlıdere hattındaki 7 istasyonda birden çalışan Büyükşehir Belediyesi, Balçova İstasyonu ile Çağdaş İstasyonu'nu birbirine bağladı. Dev köstebek diye adlandırılan makinenin iki istasyonu birleştiren çalışması, inşaatta çalışanlar tarafından sevinçle karşılandı. ÇALIŞMALAR tamamlandığında EVKA-3'ten metroya binen bir yolcu, Narlıdere'ye aktarmasız gidebilecek. Yaklaşık 900 kişinin çalıştığı Fahrettin Altay-Narlıdere metro projesinde bugüne kadar 4 kilometreden fazla tünel açıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, klasik yöntem olan "Yeni Avusturya Metodu"nu (NATM) kullanılarak 3 bin 150 metre uzunluğunda tünel açtı. Metro çalışmalarının aksamadan ilerlediğini belirten Genel Sekreter Buğra Gökçe, "2022'de bir aksilik olmazsa metromuzu İzmirlilerin hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Böylece Bornova'dan Narlıdere'ye kadar aktarmasız gidilebilecek" diye konuştu.

Narlıdere Metrosu’nda iki istasyon birleşti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA