• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Soyer’e AK Partili engelli meclis üyesi vekalet etti

Soyer’e AK Partili engelli meclis üyesi vekalet etti
Giriş Tarihi: 4.12.2019

İzmir'de, bedensel engelli meclis üyesi AK Parti'li Ahmet Uğur Baran, Dünya Engelliler Günü'nde, şehir dışına çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Tunç Soyer'e vekalet etti. Baran, bu uygulamanın Türkiye'de ilk olduğunu söyledi. Soyer, şehir dışına çıkarken koltuğunu belediyenin ilk ve tek engelli meclis üyesi AK Parti'li Ahmet Uğur Baran'a bıraktı. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde, İzmir ve Türkiye'de tüm engellileri temsil ettiğini belirten Baran, "Bu farkındalık, bu adım bizim için çok kıymetli. Tunç Başkan da bu adımı attı ve bu bir ilk oldu. İzmir'in arterlerinde engelliler için çok büyük sorunlar yok ancak arka sokaklarda ciddi problemler var. Kaldırımların dar olması, kaldırım işgalleri can yakıyor. Bu bir kurumdan ya da bir kişiden kaynaklanmıyor. Bu toplumsal farkındalığın geç oluşmasından kaynaklanıyor. Örneğin; bir kafeteryanın tuvaletinde 'engelli kadın', 'engelli erkek' ayrımı yok; ancak karamsar değilim. Bunları el birliğiyle çözeceğiz" diye konuştu.

Soyer’e AK Partili engelli meclis üyesi vekalet etti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA