• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kaderini boynuna yazmış!

İki yıl önce boğazına dövme ile ‘’ (buradan kes) yazdıran İzmirli genç reklamcı , cam kapının boynunu kesmesi sonucu feci şekilde can verdi.

Kaderini boynuna yazmış!

16.1.2020

İzmirli genç reklamcı, akıl almaz bir kazanın kurbanı oldu. Boynunda 'cut here' (buradan kes) şeklinde bir dövmesi olan Destan Arda (25), arkadaşlarıyla şakalaşırken üzerine düştüğü cam kapı boynunu kesti. Aşırı kan kaybeden talihsiz genç kurtarılamadı. İstanbul'da yaşayan Destan Arda'nın, memleketi İzmir'e ailesini ve arkadaşlarını görmek için kısa bir tatile geldiği öğrenildi. Olay anında yanında bulunan arkadaşı Hüseyin E. "Gece geç saatlere kadar eğlendik. Şakalaşırken dengesini kaybedip cam kapının üzerine düştü" dedi. Benzeri 100 yılda bir yaşanacak acı olay, geçtiğimiz cumartesi gecesi 03.30 sıralarında Konak'ın Hatay semti Kılıçreis mahallesi 319 sokak üzerinde yaşandı. İzmir'e geldiğinde Mordoğan'da ailesinin yanında kalan Destan Arda, o gece Hüseyin E'nin evindeki partide yakın arkadaş grubu ile eğleniyordu.

ÇOK GÜZEL BİR AKŞAMDI
Talihsiz genç, arkadaşlarıyla şakalaşırken bir anda dengesini kaybedip üç parçalı cam kapının üzerine düştü. Kırılan cam parçaları boğazına saplanan Destan Arda, bir anda aşırı kan kaybetmeye başladı. Ne yapacağını şaşıran arkadaşları durumu 112'ye bildirdi. Ambulansla hastaneye kaldırılan talihsiz genç, doktorların müdahalesine rağmen hayatını kaybetti. Olay anını Yeni Asır'a anlatan Hüseyin E. "Çok güzel bir akşamdı. Bir anda Destan dengesini kaybedip kapının üzerine düştü. Cam kapı patlamadı, parçalara ayrıldı. Bir tek çenesinde bir kesi, bir de şah damarında kesi oldu. Çok kan kaybetti. Boynundaki yazı kaderi oldu. Onun yokluğuna nasıl alışacağım bilmiyorum. Kardeşim gibiydi" şeklinde konuştu.


Destan Arda'nın dövmesini GTA-5 adlı bilgisayar oyunundaki bir karakterden esinlenerek yaptırdığı öğrenildi.


"KİMSE BENİMLE KAVGA ETMİYOR"
Destan Arda'nın boynundaki 'Cut Here' dövmesinin GTA-5 adlı bilgisayar oyunundaki bir karakterin boynunda yazdığı öğrenildi. Arda'nın 2 yıl önce Alsancak'ta yaptırdığı dövme için, ailesi ve arkadaşlarına "Bu dövmeyi gören benimle bırak kavgayı, tartışmaya bile girmiyor. Rahat ediyorum" dediği belirtildi.

"KÖTÜ BİR ŞAKA GİBİ"
Talihsiz gencin cenazesi yapılan otopsi sonrası yakınlarınca teslim alınarak, Urla'da toprağa verildi. Ağabey Erhan Arda, "Destan boynundaki dövme ile kendi ölüm destanını yazdı sanki. Yaşananlar inanmak istemediğimiz kötü bir şaka gibi" dedi. Evladının ölüm haberi ile yıkılan anne Zafer Arda'nın de sakinleştiricilerle ayakta kaldığı öğrenildi.

FATİH ŞENDİL

Kaderini boynuna yazmış! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.