• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ortak bildiriyle çöp tesisine karşı çıktılar

Ortak bildiriyle çöp tesisine karşı çıktılar
Giriş Tarihi: 1.2.2020

Menderes’te , Şoförler ve , Esnaf ve ve ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası projeye karşı çıktı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Menderes'e katı atık bertaraf tesisi kurma çalışmalarına esnaftan da tepki geldi. Açıklama yapan Menderes Ziraat Odası Başkanı Kadir Telli, Menderes Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Gemici, Menderes Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Vahdettin Akdeniz, Menderes Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Sarıkaya projeye karşı çıktı.

YARARLI OLMAYACAK
Dört başkanın ortak açıklamasında, "Tesisin ilçemize yararlarının değil, olumsuz yansımalarının olacağı inancını taşıyoruz" dedi. 17 Ocak 2020 tarihli Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında tesis kurulmasına ilişkin karar AK Partili ve MHP'li meclis üyelerinin karşı çıkmasına rağmen CHP'li meclis üyelerinin oyları ile kabul edilmişti. Belediye önceki günkü Resmi Gazete'de Menderes ilçesi Çakaltepe Mahallesi Gölova mevkiinde tesis kurulmasına ilişkin ihale ilanı yayınlandı.

ÇED RAPORU'NU FİRMA HAZIRLAYACAK
Geçtiğimiz yıllarda bu tür tesislerin ihalesine çıkılmadan önce kısa adı ÇED olan Çevresel Etki Değerlendirme Raporu'nu kendisi alan Büyükşehir, bu sefer farklı bir uygulamaya gitti. Menderes'te kurulacak tesisle ilgili ÇED raporunu ihaleyi alan firmanın hazırlayıp Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan onaylatması için ihale şartnamesine madde konuldu.

Ortak bildiriyle çöp tesisine karşı çıktılar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA