• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'de bir kişi yolda bulduğu 2 bin lirayı sahibine teslim etti

’in Tire ilçesinde tuvalet işletmeciliği yapan bir vatandaş sokakta bulduğu 2 bin lirayı sahibine teslim etti. Parasını teslim alan , "Çok mutluyuz. Bir kez daha anladık ki insanlık ölmemiş. Yaşanan bu olayın herkese örnek olmasını istiyorum." dedi.

İzmir'de bir kişi yolda bulduğu 2 bin lirayı sahibine teslim etti

13.02.2020, 22:59

Olay geçtiğimiz salı günü ilçe merkezinde yaşandı. Tire'ye bağlı Peşrefli Köyü'nde çiftçilikle uğraşan 75 yaşındaki İbrahim Ünver, geçtiğimiz hafta tedavi giderleri için büyükbaş hayvanlarından birini sattı. Sattığı hayvanın parasını cebine koyan Ünver, çarşı içinde gezerken cebindeki 2 bin lirayı yola düşürdü. Parasını düşürdüğünü fark eden İbrahim Ünver, durumu oğlu Ömer Ünver'e anlattı. Ömer Ünver ise babasının kaybettiği 2 bin lirayı aramaya koyuldu. Aramaların ardından bir netice alamayan Ömer Ünver, ilçede bulunan yerel bir gazeteye başvurarak olayın sosyal medya hesabından paylaşılarak duyurulmasını istedi.

TUVALET İŞLETMECİSİ TARAFINDAN BULUNDU
Fevzipaşa Caddesi üzerinde tuvalet işletmeciliği yapan 70 yaşındaki Ahmet Tabaru, işlettiği tuvaletin önünde deste halinde 2 bin lira buldu. Hiç tereddüt etmeden paranın sahibini aramaya koyulan Tabaru, sosyal medyadan yapılan paylaşımı ve içeriğindeki iletişim numarasını gördü. Numarayı arayan Tabaru, parayı kaybeden İbrahim Ünver'in oğlu Ömer Ünver ile buluştu. Tabaru, yolda bulduğu 2 bin lirayı Ömer Ünver'e teslim etti."BİR KEZ DAHA ANLADIK Kİ İNSANLIK ÖLMEMİŞ"
Her yeri aramalarına rağmen parayı bulamadıklarını ve umutlarını kaybetmek üzere olduklarını belirten Ömer Ünver, "Her yeri aradık hiçbir sonuç alamadık. 2 bin lira az para değil. Tam paradan umudumuzu kestiğimiz anda ilçemizde bulunan yerel gazete vasıtasıyla sosyal medya üzerinden paylaşım yapılmasını istedik. Paylaşımın hemen ardından da paramızı bulan Ahmet Tabaru bizi aradı. Paramızı az önce teslim aldık. Çok mutluyuz. Bir kez daha anladık ki insanlık ölmemiş. Yaşanan bu olayın herkese örnek olmasını istiyorum. Ahmet Tabaru'ya çok teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun" dedi.

İzmir'de bir kişi yolda bulduğu 2 bin lirayı sahibine teslim etti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA