• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Konak’ta pazarlara yasak ayarı

Konak’ta pazarların kurulma günleri, hafta sonları uygulanacak sokağa çıkma yasağı nedeniyle yeniden düzenlendi. Başkanı Abdül Batur, “Kimse endişe etmesin. hafta içi kurulacak pazarlarımızdan alışverişlerini yapabilecek” dedi.

Konak’ta pazarlara yasak ayarı

15.04.2020, 13:47

Konak'ta hangi pazarın hangi gün kurulacağı, 18-19 Nisan günleri için kesinleşen ve daha sonra da devam edilebileceği açıklanan hafta sonu sokağa çıkma yasağı nedeniyle yeniden belirlendi. Vatandaşların paniğe kapılmamasını isteyen Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, "Kimse endişe etmesin. Alınan kararlara uygun olarak biz de gerekli düzenlemeleri uygulamaya koyuyor, önlemlerimizi alıyoruz. Vatandaşlarımız hafta içi kurulacak pazarlarımızdan alışverişlerini yapabilecek. Sizler evlerinizde kalın, kendinizin ve başkalarının sağlığını tehlikeye atmayın. Biz sizlerin hayatlarını kolaylaştıracak her türlü önlemi hızla alacak, bize nerede ihtiyacınız varsa orada olacağız" diye konuştu. Batur, pazaryerlerinde alışveriş yapılırken, sosyal mesafe ve maske gibi hayati öneme sahip kurallara uyulmasını da istedi.

İŞTE YENİ DÜZENLEME
Konak Belediyesinin yaptığı yeni düzenlemeye göre kurulacak pazarlar ve günleri şöyle olacak:
Pazartesi: Hatay, Eşrefpaşa ve Yenişehir
Çarşamba: Ferahlı, Gültepe
Perşembe: Hatay
Cuma: Levent, Alsancak, Toros, Millet, Mersinli, Gürçeşme ve Kahramanlar.

Konak’ta pazarlara yasak ayarı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.