• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Mesai arkadaşlarına "şarkılı" destek

İl Sağlık Müdürlüğünde hizmetli olarak görev yapan 'ın sağlık çalışanlarına destek vermek için besteleyip seslendirdiği türkü beğeni topladı

Mesai arkadaşlarına şarkılı destek

14.05.2020, 12:15

İzmir İl Sağlık Müdürlüğünde hizmetli olarak görev yapan ve amatör olarak müzikle ilgilenen Erbay Ulupınar, sağlık çalışanlarının yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelesinden esinlenerek şarkı besteleyip seslendirdi.

Erbay Ulupınar'ın "Minnet borcumuz var sağlık çalışanlarına" ismini verdiği türkü formundaki şarkı, mesai arkadaşlarının beğenisini topladı. Ulupınar'ın türküsü, İl Sağlık Müdürlüğünün sosyal medya hesaplarından da paylaşıldı.

Ulupınar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, birçok bestesinin bulunduğunu belirtti.

Kovid-19'la mücadele eden sağlık çalışanları için bir şarkı yazmayı istediğini belirten Ulupınar, şöyle dedi:

"Onlar için ne yapabilirim diye düşündüm. Çünkü sağlık çalışanları bu süreçte çocuklarını ve ailelerini göremiyorlar. Birçoğu virüsü sevdiklerine bulaştırmamak için öğrenci yurtlarında kalıyor. Ben de sazımla onlara manevi destek verebilmek için içimden gelenleri yazdım. Evde yaptığım kaydı ilk eşime ve kızıma dinlettim. Onlar çok beğendi ardından şarkı haline getirdim. Şarkında sağlıkçıların Kovid-19'a karşı verdiklerin özverili mücadeleyi anlattım."

Ulupınar, bestelediği şarkının yöneticileri tarafından İzmir İl Sağlık Müdürlüğünün resmi sosyal medya hesaplarından paylaşılmasının kendisini çok mutlu ettiğini kaydetti.

Mesai arkadaşlarına "şarkılı" destek haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.