• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'de , ramazanda canlı yayınlarla cemaatine ulaştı

'in Aliağa ilçesindeki 'nin hatibi , koronavirüs nedeniyle camide buluşamadığı cemaatiyle kanalı ve üzerinden bir araya gelerek Kur'an-ı Kerim ve din dersleri veriyor

İzmir'de imam, ramazanda canlı yayınlarla cemaatine ulaştı

22.05.2020, 12:11

İzmir'in Aliağa ilçesinde imam hatip Gazali Ateş, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında camiye gelemeyen cemaate, YouTube kanalı ve sosyal medyadan yaptığı canlı yayınlarla ulaşıyor.

Erzincan doğumlu 57 yaşındaki Ateş, Çin'in Vuhan kentinde başlayan ve dünyaya yayılan salgın nedeniyle bu ramazanı mahzun geçiren cemaat için bir şeyler yapmak istedi.

Cemaate YouTube kanalı ve sosyal medyadan ulaşmaya karar veren deneyimli imam, kanalında dini sohbetler gerçekleştirip mukabele geleneğini sürdürdü.

Sosyal medya hesaplarından Kur'an-ı Kerim dersleri de veren Ateş'in eşi de kadınlara aynı şekilde destek olmaya çalıştı.

WhatsApp gruplarıyla sürekli vatandaşlarla bir araya gelen Gazali Ateş, Kur'an-ı Kerim'den cüzler dağıtarak hatim yapılmasına da öncülük etti.

Ateş, her gün belirli saatlerde Kur'an-ı Kerim ve hadis okuyup takipçilerinin sorularını yanıtlıyor.

"ALDIĞIM YORUMLAR AŞKIMI VE ŞEVKİMİ DAHA DA ARTIRDI"

Yaklaşık 40 yıldır meslekte özveriyle görev yapan Gazali Ateş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, memleketi Erzincan'da mesleğe adım attığını, 1994-2000 yıllarında Fransa'da çalıştığını söyledi.

Daha sonra Aliağa ilçesine tayininin çıktığını ve 10 yıldır Fatih Camisi'nde mesleğini yapmaya gayret ettiğini anlatan Ateş, bu yıl ise bambaşka duygular yaşadığını ifade etti.

Camide cemaatten mahrum kalmanın üzüntüsünü yaşadığını, bu nedenle de böyle bir yöntem geliştirdiğini dile getiren Gazali Ateş, şunları kaydetti:

"Bu ramazan ayında yetkililer sosyal medyayı kullanarak yüce dinimizi anlatma, ayet ve hadisler paylaşma gibi gayret ve çaba içinde olmamızı önerdiler. Ben de bu doğrultuda YouTube kanalında ramazan ayı boyunca 30-40 dakika sohbetler yaptım. Vaazla vatandaşlarımıza bilgiler aktarmaya çalıştım. Bu doğrultuda vatandaşlarımızın çok yoğun ilgi ve alakasıyla karşılaştım. 'Hocam bizler bu ramazan camiye gelemedik ama siz her gün evimize gelip dinimizi anlattınız' demeleri beni çok duygulandırdı. Aldığım yorumlar aşkımı ve şevkimi daha da artırdı. Bir taraftan da 'imamlar ne iş yapıyorlar' eleştirilerine en güzel cevabı vermiş oldum. Dilimin döndüğünce vatan, ezan ve bayrak sevgisini öğretmeye çalıştım. Vefa Sosyal Destek Grubunda yer alarak sokağa çıkmaları kısıtlanan büyüklerimize destek olmaya gayret ettim. Bu nedenle çok mutluyum."

AA

İzmir'de imam, ramazanda canlı yayınlarla cemaatine ulaştı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA