• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Personel iş bıraktı Çiğli’yi çöp bastı

'de Çiğli Belediyesi şirketlerinden ile 'e bağlı Sendikası arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden uzlaşma çıkmaması üzerine işçiler belediye binasına grev kararı astı.

Personel iş bıraktı Çiğli’yi çöp bastı

4.9.2020

DİSK'e bağlı Genel İş 8 No'lu Şube'de örgütlü olan temizlik işçileri de iş bırakma eylemi yaptı. Grev ve iş bırakma eylemi nedeniyle Çiğli'nin sokaklarında çöp dağları oluşurken, Genelİş 8 Nolu Şube Başkanı Deniz Şahin Gümüştekin, "ÇİBEL işçileri bu haklı talepleri, 2 gündür yapılan iş bırakma eylemiyle ortaya koymuştur. Bu eylem bir uyarıdır, herkes üzerine düşen mesajı almalıdır" diye konuştu.İŞÇİNİN TAHAMMÜLÜ KALMADI
TOPLU iş sözleşmesi görüşmelerinde şu ana kadar anlaşma sağlanamadığını hatırlatan Gümüştekin, "9 aydır zam ve sosyal haklarında hiçbir iyileştirme olmayan ÇİBEL işçisinin sabredecek tahammülü kalmadı. ÇİBEL işçileri olarak işvereni, toplu sözleşme masasında taleplerimizi karşılamaya davet ediyoruz. Aksi taktirde greve çıkacağımızı ilan ediyoruz" dedi.

MERT ALPDÜNDAR

Personel iş bıraktı Çiğli’yi çöp bastı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.