• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’in terzisine yılın ahisi ödülü

Zeki Müren’in terzisine yılın ahisi ödülü
Giriş Tarihi: 23.9.2020

İzmir'de yaşayan 81 yaşındaki terzi Hacim Kulalı, her yıl örnek esnafa verilen 'Yılın Ahisi' ödülünün sahibi oldu. Kulalı, mesleğinin teknolojiden etkilendiğini ancak bu nedenle emekli olmayı da hiç düşünmediğini söyledi. Kulalı, 1965 yılında İzmir'de ilk kez sahne alan Zeki Müren'e kostüm diktiğini ifade etti.

TÜM EKİBİNE ELBİSE DİKTİ
İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin (İESOB) düzenlediği Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında bu yılın ahisi seçilen terzi Hacim Kulalı, İzmir'in en eski terzileri arasında gösteriliyor. Usta terzinin 67 yıllık meslek hayatında diktiği elbiselerden birini de Zeki Müren giydi. İzmir'de ilk kez sahne alan Zeki Müren'in tanıdık vasıtasıyla kendisine ulaştığını belirten Kulalı, "Kemik rengi, şal yaka bir kostüm dikmiştim. İki kez görüştük. Ardından 10 yıl boyunca saz sanatçılarına takım elbise dikmeye başladım. Zeki Müren'in tüm sahnelerini protokolde eşimle beraber izledim" diye konuştu.


Zeki Müren’in terzisine yılın ahisi ödülü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA