• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'de bir köy karantinaya alındı

Son dönemde yeniden artışa geçen vaka sayılarında artık yeni önlemlerin alınmasını gerekli kıldı. Bu kapsam'Da 'de bir köy de karantinaya alındı. İzmir’in Kiraz ilçesine bağlı kırsal , koronavirüs vaka sayısındaki artış nedeniyle karantinaya alındı.

İzmir'de bir köy karantinaya alındı

24.10.2020, 15:18

Koronavirüs vaka sayısı yurt genelinde artmaya devam ederken, İzmir'in Kiraz ilçesine bağlı kırsal Umurlu Mahallesinde de koronavirüs hastalarının sayısında ciddi bir artış yaşandı. Yaklaşık bin yüz nüfusu olan mahallede şikayetlerin artması nedeniyle çalışma başlatan Sağlık Bakanlığı ekipleri, son 1 haftada vaka sayısında ciddi bir artış tespit etti. Durumu değerlendiren İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulu, mahalleye giriş ve çıkışları sınırlandırarak köyü karantinaya aldı.

İlçe merkezinde vaka sayısı bakımından bir sıkıntının olmadığını ifade eden Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar ise köyde son 1 haftada vak'a sayısında ciddi bir artışın tespit edildiğini ve bu nedenle köyün İzmir Valiliği kararı ile karantinaya alındığını söyledi.

Temaslı kişileri bildirmeyen 4 korona hastasına soruşturma Dikkat çeken koronavirüs uyarısı! Ellerinizi ve maskenizi...

İzmir'de bir köy karantinaya alındı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.