• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İzmir depremi soruşturması ile ilgili yeni gelişme! Savcı deprem bölgesine gitti

Başsavcılık, Dokuz Eylül Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi'nde görevli 8 öğretim üyesini soruşturmaya bilirkişi olarak atadı. 8 bilirkişi deprem bölgelerinde savcılarla birlikte incelemelerde bulundu. İncelemeler sırasında yıkılan binaların enkazlarından numuneler alındı.

İzmir depremi soruşturması ile ilgili yeni gelişme! Savcı deprem bölgesine gitti

05.11.2020, 18:33

İzmir'deki depremde yıkılan ve ağır hasar alan binalardaki ölüm ve yaralanmalarla ilgili gözaltına alınan 3'ü müteahhit 4 fenni sorumlu, 1 market sahibi ve 1 yapı market sahibinin emniyetteki işlemleri tamamlanarak İzmir Adalet Sarayı'na sevk edilmişti.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen deprem soruşturması kapsamında flaş bir gelişme yaşandı. Savcılık, Dokuz Eylül Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi'nde görevli 8 öğretim üyesini soruşturmaya bilirkişi olarak atadı. Soruşturma savcıları ve 8 bilirkişi deprem bölgelerinde koordineli bir şekilde incelemelerde bulundu.

BİLİRKİŞİLER BÖLGEDEN NUMUNE ALDI
6.6'lık depremde yıkılan ve ağır hasar gören binalardan uygun numune alındığı öğrenildi. Bilirkişi heyetinin ilgili kurum ve kuruluşlardan temin edilen belgeler ve numuneler üzerindeki çalışmalarını devam ettirdiği edinilen bilgiler arasında yer aldı. Soruşturma tüm yönleriyle devam ederken çok sayıda tanık ve mağdurun ifadesi alındı.

İzmir depremi soruşturması ile ilgili yeni gelişme! Savcı deprem bölgesine gitti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.