• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

halkı, bu kez borusu patlamasıyla korktu

'in Karabağlar ilçesindeki 'nde önceki gün bir inşaatın temel kazısına dolan yağmur sularının zemini yumuşatmasıyla yolda çökme, yan tarafındaki 3 katlı binada ise kayma oldu. Tedbir amacıyla bina tahliye edilerek mühürlendi. Mahalle halkı bu kez de inşaatta süren temel kazısı sırasında kepçenin borusunu patlamasıyla büyük korku yaşadı.

Sevgi Mahallesi halkı, bu kez doğal gaz borusu patlamasıyla korktu

15.12.2020, 11:06

İzmir'de cumartesi gecesi başlayan sağanak yaşamı olumsuz etkiledi. Şiddetli yağışla yollar göle dönerken, bazı yerlerde su baskınları yaşandı. Karabağlar'ın Sevgi Mahallesi 4624 Sokak'taki 3 katlı bir evin zemininde ise geçen pazar günü kayma gerçekleşti. Bir inşaatın temel kazısına dolan yağmur sularının zemini yumuşatmasıyla yolda çökme, yan tarafındaki 3 katlı binada ise kayma oldu. Tedbir amacıyla bina tahliye edilerek mühürlendi.

Belediye ekipleri, bölgeyi güvenlik amacıyla şerit ve beton bloklarla kapattı. Caddedeki elektrik direğinin de çökme riskine karşı yeri değiştirildi. Boşaltılarak mühürlenen binadaki evlerin kapılarına "Tutanaktır. 4624 sokak numara 21 adresinde yapılan temel kazısından dolayı yolun kaydığı ve 4624 sokak numara 19'da bulunan yapının kısmen kayıp yıkıldığından dolayı binanın boşaltılması gerekmektedir. İşte bu tutanak 3 nüsha olarak tanzim edilerek imza altına alınmıştır" notu asıldı.

PATLAYAN BORUNUN YAKININDA DURDULAR
Yaşananın olayın ardından inşaat firmasının temel atma çalışmaları dün de sürdü. Ancak kepçe, yol altından geçen doğal gaz borusuna isabet etti. Patlayan doğal gaz borusundan çevreye yayılan koku, mahalle sakinlerini tedirgin etti. Durum gaz ekiplerine bildirildi. Bu sırada inşaat firmasında görevli 5 kişinin patlayan gaz borusunun yakınında durmaları korkuttu. İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler gazı kesti. İnşaatın temel atma çalışmaları geçici süre durduruldu.Mahalle sakinlerinden emekli polis memuru Yavuz Yıldırım, "Doğal gaz çalışmaları sırasında boru patlamış. Temel atma zamanında ise binada kayma olmuş" dedi. Doğal gaz borusu patlayınca tedirgin olduğunu belirten bir diğer mahalleli Lale Can ise, "Kepçe doğal gaz borusunu patlatmış. Çok korktum. Doğal gaz bu şakaya gelmez" diye konuştu.

DHA

Sevgi Mahallesi halkı, bu kez doğal gaz borusu patlamasıyla korktu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.