• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'nden açıklaması

, Halk Sağlığı Laboratuvarının kapatıldığı yönünde bazı bazın organlarında yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü'nden Halk Sağlığı Laboratuvarı açıklaması
AA

17.12.2020, 14:13

Yapılan yazılı açıklamada, mevcut laboratuvarın 30 Ekim'deki depremde kısmi hasar görmesi nedeniyle Buca Seyfi Demirsoy Hastanesinde 4 bin metrekarelik laboratuvar alanı planlaması yapıldığı belirtildi.

Yeni laboratuvar tamamlanıncaya kadar hizmetlerin aksamaması için gerekli tedbirlerin alındığının kaydedildiği açıklamada, "Halk Sağlığı Laboratuvarımızda kızamık, polio, hücre kültürü, solunum patojenleri, HIV doğrulama gibi çalışmaları yürüten Viroloji Laboratuvarı halihazırda hizmetlerine devam etmektedir. Aynı şekilde aile hekimliği taşımalı sistem tetkikleri de halen burada çalışılmaktadır. Yalnızca çalışma süreleri 21 günü bulan su numuneleri Afyon ve Aydın'daki laboratuvarlara yönlendirilmekte, kabul ve nakil işlemleri tarafımızca yapılmaktadır." ifadelerine yer verildi.

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü'nden Halk Sağlığı Laboratuvarı açıklaması haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.